رئیس جمهوری سودان خواستار راه حل مسالمت آمیز برای بحران سوریه شد

تهران – ایرنا – عمر البشیر رئیس جمهوری سودان که در بیست و هفتمین نشست سران اتحادیه عرب در موریتانی به سر می برد، روز دوشنبه گفت: خواهان راه حل مسالمت آمیز برای پایان دادن به بحران سوریه هستیم.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی که نشست سران اتحادیه عرب در نواکشوت را مستقیم پوشش می داد، بشیر گفت: غایب بودن نماینده سوریه در این نشست، از توجه ما نسبت به بحران جاری در سوریه نخواهد کاست.
رئیس جمهوری سودان با محکومیت حمله های تروریستی در کشورهای عربی گفت: خواهان ریشه کن کردن تروریسم با همکاری کشورهای عربی هستیم.
بشیر با بیان این که مشتاق فعالیت مشترک کشورهای عربی است، گفت: میخواهیم مکانیزم اتحادیه عرب توسعه یابد و از تجربه اتحادیه آفریقا در این زمینه استفاده کنیم.
رئیس جمهوری سودان در ادامه یادآور شد: لازم است برای ایجاد اتحاد میان کشورهای عربی، نقش اتحادیه عرب فعال تر شود.
بشیر در باره مساله فلسطین نیز گفت: مساله فلسطین مساله اساسی و اصلی ماست که سزاوار توجه است.
رئیس جمهوری سودان تاکید کرد: ضرورت حمایت واقعی و آشکار از مساله فلسطین برآمده از مسئولیت و وظیفه اخلاقی و دینی ما از این مساله است.
وی در ادامه افزود: با محمود حماس درباره آغاز مرحله جدیدی از روابط بین دو کشور برای ایجاد مشارکت سیاسی و روابط دوجانبه در چارچوب که از مقاومت ملت فلسطین حمایت می کند، بحث و تبادل نظر شده است.
بیست و هفتمین نشست سران اتحادیه عرب امروز دوشنبه در نواکشوت پایتخت موریتانی با حضور امیر کویت، امیر قطر، عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان، وزیر امور خارجه مغرب، نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی، رئیس جمهوری جیبوتی، رئیس جمهوری کومور و نخست وزیر لبنان در حال برگزاری است.
خاورم**9363**1144

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال