سرپرست فدراسیون پهلوانی: فرهنگ پهلوانی باید سرلوحه کار تمام ورزشکاران شود

شیراز- ایرنا-سرپرست فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای گفت : روز فرهنگ پهلوانی روزی است که مولا علی ( ع ) برابر پهلوان عرب به پیروزی رسید و پرچم اسلام را برافراشت از این رو داشتن فرهنگ پهلوانی باید سرلوحه کار تمام ورزشکاران شود.

علی دادگر شامگاه جمعه در حاشیه برگزاری آیین فرهنگ هفته پهلوانی در شیراز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: به همین مناسبت دو برنامه فرهنگی، ورزشی و پهلوانی در شهرهای اصفهان و شیراز برگزار کردیم که این دو برنامه بسیار متفاوت بود.
وی اضافه کرد: در شهراصفهان این برنامه در قالب جشنواره و تجلیل از ورزشکاران برگزار شد و در شیراز هم علاوه بر مراسم گلریزان برای بیماران هموفیلی ورزشکاران زورخانه ای به اجرای حرکات زیبای این رشته پرداختند.
وی ادامه داد: برنامه ای که در شیراز اجرا شد بسیارجالب بود چرا که ورزشکاران در پنج حلقه المپیک به اجرای نمایش های پهلوانی و زورخانه ای پرداختند ضمن اینکه به بیماران هموفیلی هم کمک قابل توجهی شد.
دادگر افزود: هم اینک در بیش از 84 کشور این برنامه که متعلق به ایران است اجرا می شود و در نظر داریم این رشته که جذابیت های زیادی دارد به ویژه در بحث پهلوانی بیشتر توسعه یابد.
سرپرست فدراسیون ورزشهای پلهوانی و زورخانه ای اظهار کرد: در آینده نزدیک در کشور تاجیکستان در رشته های مختلف زور خانه ای حضوری فعال خواهیم داشت و در جام جاکارتا که مهرماه امسال در کشور اندونزی برگزار می شود با تمام قدرت شرکت خواهیم کرد.
17 شوال روزی است که حضرت علی با عمرو بن عبدود پهلوان معروف عرب مبارزه کرد و او را شکست داد و پرچم اسلام را بلند کرد به همین دلیل این روز را به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای درتقویم کشورمان ثبت کرده اند.
7368/ 5054 *شبس *1488 *1565

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال