روسیه: تذکرهای ایران به طرف های مقابل برجام منصفانه است

مسکو- ایرنا- روسیه عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل و مذاکره کننده هسته ای با ایران در قالب گروه 1+5 ضمن اشاره به نتایج نشست اخیر وین اعلام کرد: این واقعیت را پنهان نمی کنیم که شرکای ایرانی منصفانه متذکر می شوند، روند همکاری های اقتصادی، تجاری و مالی (غرب) با تهران پس از لغو تحریم ها شتاب لازم را ندارد.

به گزارش ایرنا، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای این کشور اعلام کرد: در جریان مذاکرات سه شنبه گذشته در وین (29 تیرماه)، همه طرف ها بگونه مفصل روند اجرای برجام را بررسی کردند و همچنین در باره موضوع لغو تحریم ها یکجانبه اتحادیه اروپا و آمریکا علیه ایران گفت وگو شد.
بنا به اعلام امروز (پنجشنبه) وزارت امور خارجه روسیه، ریابکوف تاکید کرد: ایران منصفانه یادآوری می کند که با وجود توافق ها انجام شده، همکاری مالی و تجاری با این کشور شتاب لازم را ندارد و در این زمینه از واشنگتن و اتحادیه اروپا انتقاد می شود که در روند کاری خود نواقصی دارند.
وی در گفت وگو با اینترفکس ادامه داد: با توجه به این شرایط، درخواست هایی برای افزایش اقدام های تشریحی برای ساختارهای تجاری و بانکی انجام می گیرد تا مسائل مطرح شده در روند اجرای برجام حل شود.
مقام روسی همچنین گفت که کاملا مشخص نیست، کشورهای غربی با بیان موضوع تلاش های ایران برای دستیابی به کالاها و فناوری های با کاربرد دوگانه و ادعای دور زدن قطعنامه 2231، می خواهند چه مسائلی را مطرح کنند.
ریابکوف تاکید کرد: قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل ساز و کار مشخصی را پیش بینی کرده که هر تشکیلات یا سازمانی می تواند برای صادرات این گونه کالاها (به ایران) اقدام کند.
معاون وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه در پایان اظهار کرد: در مجموع باید اذعان کنم، اجرای برجام پایدار می شود و البته برخی مسائل وجود دارد که برای حل سریع آن در قالب توافق های انجام شده، ساز و کار ویژه ای شامل نشست های منظم کمیسیون مشترک برجام برای حل مسائل مورد اختلاف پیش بینی شده است.
اروپام 391 ** 1516

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال