نماینده روسیه در سازمان ملل: گزارش بان کی مون درباره برجام سیاسی است

تهران - ایرنا - نماینده روسیه در شورای امنیت با انتقاد از گزارش دبیرکل سازمان ملل درباره برجام که به توصیه آمریکایی ها تهیه شده است، این گزارش را کاملا سیاسی دانست.

به گزارش شبکه 'اسکای نیوز'، ویتالی چورکین در نشست شورای امنیت سازمان ملل در پاسخ به گزارش 'جفری فلتمن' معاون سیاسی بان کی مون و معاون سابق وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که دبیرکل سازمان ملل در گزارش خود به نکات مهمی درباره پیشرفت های ایران در اجرای برجام بی توجهی کرده است.
وی با اشاره به دستاوردهای توافق هسته ای بین ایران و 1+5، گفت: برجام مهم ترین پیشرفت در عرصه دیپلماسی بین المللی سال های اخیر بود.
وی اظهار داشت پذیرش قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل که بخش اصلی آن را طرح برجام مورد توافق بین ایران و 1+5 تشکیل می دهد، نمونه بارزی است که حتی پیچیده ترین مسائل بین المللی را زمانی که برای حل آن اراده سیاسی و آمادگی تو افق وجود داشته باشد، می توان فیصله داد
سامانتا پاور نماینده آمریکا در شورای امنیت نیز گفت که این نهاد نباید هیچ یک فعالیت های ایران را که ناقض توافق هسته ای باشد، نادیده بگیرد.
این مقام آمریکایی در حالی در ادامه این نشست مدعی نقض حقوق بشر در ایران و مداخله در سوریه شد که موضوع این نشست درباره برجام بود و واشنگتن نیز همواره درباره موضوعات حقوق بشر و مداخله در امور کشورهای دیگر دیدگاه های دوگانه داشته و خود بزرگترین ناقض حقوق بشر و دخالت کننده در امور کشورهای دیگر بویژه سوریه است.
اروپام 1908**1517

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال