هیات پارلمانی عربی-اسلامی برای مذاکره درباره فلسطین راهی لندن شد

تهران - ایرنا - هیات پارلمانی متشکل از چند کشور عربی و اسلامی برای بحث در باره تحولات فلسطین و گفت و گو در باره پایان دادن به اشغالگری سرزمین های فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه در سفری سه روزه راهی لندن شد.

خبرگزاری فلسطین معا روز دوشنبه گزارش داد، این هیات متشکل از 9 نماینده پارلمانی است .
هیات مذکور قرار است در این سفر با مقامات سیاسی انگلیس و احزاب مختلف دیدار و در باره اهمیت سرعت بخشیدن به حل و فصل عادلانه قضیه فلسطین بر این اساس که کلید صلح و امنیت در منطقه خاور میانه و جهان است، گفت و گو کند.
اولین دیدار هیات مذکور با ریچارد پیردن رئیس گروه دوستی فلسطین در پارلمان انگلیس و تنی چند از اعضای پارلمانی است.
این هیات همچنین امروز بعداز ظهر با برخی از رهبران جامعه فلسطینی و عربی و رئیسان انجمن ها و سازمان های همبستگی با فلسطینیان دیدار خواهد کرد.
هیات پارلمانی عربی و اسلامی همچنین در دو روز بعد نیز در دیداری رسمی با توبیاس الوود وزیر امور خاورمیانه در وزارت خارجه انگلیس دیدار می کند.
برپایه این گزارش این هیات در سمینار پارلمانی که دهها تن از نمایندگان انگلیس برای بحث در باره نقشی که لندن باید در روند صلح در خاور میانه ایفا کند حضور دارند، مشارکت می کند و دیدارهایی نیز با تعدادی از نمایندگان پارلمان انگلیس از احزاب مختلف برگزار خواهد کرد.
زاهر پیراوی رئیس انجمن همبستگی اروپایی فلسطینی در این باره گفت که هدف از سفر هیات مذکور برگزاری نشست های رسمی و مردمی در انگلیس و بیان اهمیت مساله فلسطین نسبت به جهان عربی و اسلامی است.
وی گفت که این هیات همچنین همتایان خود را در این کشور برای تلاش بیشتر و تبادل افکار و نظرات به منظور حل و فصل عادلانه فلسطین ترغیب خواهد کرد.
پیراوی اظهار داشت، ایده این هیات در راستای برنامه ها ی طولانی مدت که شامل فعالیت هایی است که گروه همبستگی اروپایی فلسطینی بر آن نظارت دارد و آن را سازماندهی می کند و هدف از آن فعال کردن نقش نمایندگان عرب و مسلمان در حل مساله فلسطین و ارائه نظرات آنان به جهان غرب و محافل بین المللی است تا بتواند تاثیر مثبت بر روی تصمیم گیرندگان در غرب به منظور جلوگیری از جنایات اشغالگران صهیونیست علیه فلسطینیان و سرزمین ها و مقدسات آنان بگذارد به خصوص که رژیم اشغالگر صهیونیست مسجد الاقصی یکی از مهمترین مکان های مقدس مسلمانان را اشغال کرده است.
این هیات شامل نمایندگانی از کشورهای عربی و اسلامی از جمله محمد العمادی رئیس کمیته فلسطین در پارلمان بحرین ، عیسی مکیکی عضو پارلمان مغرب و معاون رئیس انجمن اعضای پارلمانی ها برای قدس ، یحیی مسعود رئیس کمیته پارلمانی فلسطین در اردن (درگذشته) و نورالدین نباتی عضو پارلمان ترکیه و معاون رئیس کمیته فلسطین در پارلمان و همچنین محمد رفیزی رملی معاون رئیس و دبیر کل حزب عدالت مردمی مالزی و داریل لیکنگ عضو پارلمان مالزی و دو عضو پارلمان از اندونزی و حنین الزغبی نماینده فلسطین در کنیست رژیم صهیونیستی (پارلمان) می باشد.
در این گزارش یادآوری شده ، انجمن همبستگی اروپایی فلسطینی یک موسسه مستقل است که مقر آن در لندن می باشد و در امور فلسطین اروپا فعالیت می کند.
هدف این انجمن ایجاد فهم بهتر از مساله فلسطین در درگیری های فلسطینیان با اشغالگران صهیونیست و ایجاد پل ارتباطی بین مردم فلسطین از یک سو و ملت ها و دولت های اروپایی از سوی دیگر می باشد.
خاورم**1408**1566

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال