ترامپ: آمریکا از فقدان رهبری رنج می برد

تهران - ایرنا - دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان از فرصت به دست آمده پس از کشته شدن سه افسر پلیس در شهر باتن روژ در ایالت لوییزیانا به نفع خود بهره برداری کرد و این واقعه را ناشی از فقدان رهبری در آمریکا دانست.

به گزارش رسانه های آمریکا، ترامپ در واکنش به تیراندازی منجر به مرگ این افسران به تقویت فزاینده شعار انتخاباتی خود که «من مرد نظم و قانون هستم» پرداخت.
وی در صفحات فیسبوک و توییتر خود نوشت: 'ما برای کشته شدن این افسران در تیراندازی امروز اندوهگین هستیم. به دلیل فقدان رهبری در آمریکا چقدر از مردم و نیروهای انتظامی باید کشته شوند، ما خواستار نظم و قانون هستیم.'
تیراندازی در مرکز ایالت لوییزیانا که به زخمی شدن سه پلیس انجامید، 10روز پس از آن صورت گرفت که یک سرباز ذخیره ارتش با تیراندازی به افسران پلیس در دالاس تگزاس پنج افسر را کشت و 9نفر دیگر را زخمی کرد.
باتن روژ شاهد اعتراضات پراکنده بدون خشونت از زمان کشته شدن آلتون استرلینگ یک مرد سیاهپوست 37 ساله به ضرب گلوله پلیس بود.
این در حالی است که هیلاری کلینتون رقیب دموکرات انتخاباتی ترامپ بعدازظهر یکشنبه موضعی متفاوت گرفت و حمله به افسران باتن روژ را حمله به تمام مردم آمریکا دانست.
باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و یکی از حامیان اصلی کلینتون در انتخابات نیز در واکنشی، هرگونه اعمال خشونت علیه پلیس را غیر قابل توجیه خوانده است.
شبک**1403**1021** 1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال