رویدادها و حوادث عراق در یک نگاه/ یکشنبه 27 تیر

تهران – ایرنا – فرار 500 خانواده عراقی از مناطق تحت کنترل داعش در صلاح الدین، آزادسازی چند منطقه راهبردی در غرب الانبار، انفجار بمب در بغداد، محکومیت کودتای ترکیه از سوی احزاب کرد عراق و اظهارات نمایند عراق در سازمان ملل در خصوص عربستان از خبرهای ارموز عراق است.

** فرار 500 خانواده عراقی از مناطق تحت کنترل داعش در صلاح الدین
وزارت مهاجرت عراق اعلام کرد: 500 خانوار عراقی از مناطق تحت کنترل داعش در 'قیاره' و 'شرقاط ' واقع در استان صلاح الدین فرار کردند.

** آزادسازی چند منطقه راهبردی در غرب الانبار
سرتیپ نومان الزوبعی از فرماندهان ارتش عراقاعلام کرد: نیروهای ارتش با حمله منطقه دولاب در غرب الانبار مناطق «العلیه»، «الکریه» و « دویلیه» را آزاد کردند.

** انفجار دو بمب در بغداد دو کشته و 11 زخمی برجای گذاشت
منابع خبری روز یکشنبه گزارش دادند، در پی وقوع دو انفجار در منطقه صلیخ و حی العامل واقع در شمال و جنوب غرب بغداد دستکم دو نفر کشته و 11 نفر زخمی شدند.

** کردهای عراق کودتای ترکیه را محکوم کردند
حزب دمکرات و حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق٬ دو حزب عمده کرد در شمال عراق در بیانیه هایی با محکوم کردن کودتای ترکیه٬ آن را درسی عبرت آموز برای ترکیه و همه کشورهای منطقه و حتی اتحادیه اروپا دانستند.

** عراق: سازمان های عربستان هزینه داعش را تامین می کنند
محمد علی الحکیم نماینده عراق در سازمان ملل اعلام کرد: سازمان های غیردولتی عربستان هزینه گروه تروریستی داعش در عراق را تحت عنوان کمک به کودکان شهر فلوجه تامین می کنند.
خاورم**9365**1144

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال