عضو ارشد سنای پاکستان: ازمردم سالاری در ترکیه حمایت می کنیم

اسلام آباد - ایرنا - رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای پاکستان ضمن محکوم کردن تلاش برخی گروه ها برای کودتا در ترکیه، تاکید کرد که پارلمان و دولت پاکستان از نظام مردم سالار در ترکیه حمایت می کنند.

خانم 'نزهت صادق' روز یکشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مردم و همه نهادهای مردم سالار در پاکستان به شجاعت مردم ترکیه بخاطر ایستادگی در برابر کودتا و عقب راندن کودتاچیانی که قصد تصاحب قدرت را در این کشور داشتند، احترام می گذارند.
وی حضور مردم ترکیه در خیابان ها و حمایت از دولت رجب طیب اردغان را نشان از بلوغ و هوشیاری سیاسی مردم ترکیه دانست.
این عضو حزب حاکم پاکستان تاکید کرد که کودتای نافرجام در ترکیه نمی تواند اثر چندانی برای اقتدار دولت این کشور داشته باشد. 'ترکیه مسیر طولانی را در جهت دمکراسی طی کرده و پایه های دمکراسی در این کشور به سادگی قابل تخریب نیست.'
رئیس کمیسیون سیاست خارجی سنای پاکستان در پاسخ به این سوال که چه عوامل ممکن است باعث خیزش کودتاچیان در ترکیه شده باشد، اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: کودتا، کودتا است و می تواند در هر شرایطی و بطور ناگهانی رخ دهد.
خانم نزهت صادق درخصوص درس هایی که این کودتای نافرجام می تواند برای کشورهای دیگر منطقه داشته باشد گفت: با حمایت مردم، می توان در برابر هر کودتا و هر مشکلی ایستاد و نظام های دیکتاتوری و حکومت های نظامی هرگز روش مناسبی برای حل مسایل نیست.
وی تاکید کرد: اعتقاد دارم حتی بدترین و ضعیف ترین نظام دمکراسی ، از حکومت دیکتاتوری و نظامی بهتر است.
جمعه شب گذشته گروهی در ترکیه قصد انجام کودتا داشتند که حضور گسترده مردم در خیابان ها مانعد از تحقق این هدف شد ودولت اردوغان توانست قدرت خود را در برابر کودتاچیان حفظ کند.
آساق**1723

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال