معاون ترامپ از مواضع انتقادی خود درباره منع ورود مهاجران عقب نشینی کرد

تهران – ایرنا - «مایک پنس» فرماندار ایالت ایندیانا که ترامپ او را به عنوان معاون خود در مقام ریاست جمهوری آمریکا برگزیده است، در نخستین گفت و گوی خود پس از نهایی شدن این تصمیم، از برخی مواضع و دیدگاه های سیاسی خود عقب نشینی و بر حمایت همه جانبه از عقاید افراطی ترامپ تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، پنس که در اظهار نظر های پیشین خود از برخی مواضع ترامپ خرده گرفته بود، روشنبه در گفت و گو با شبکه خبری «فاکس نیوز» حمایت کامل خود را از سیاست های نامزد جمهوریخواه اعلام کرد.
وی که پیش از این، خواسته ترامپ برای منع ورود مهاجران و مسلمانان به خاک آمریکا را خلاف قانون اساسی توصیف کرده بود، در این رابطه به مجری برنامه فاکس نیوز گفت : من در زمینه توقف موقت مهاجرت از کشورهایی که مبدا تروریست های خطرساز برای آمریکا هستند، از دونالد ترامپ حمایت می کنم.
وی در توجیه این درخواست نامتعارف ترامپ تصریح کرد : از آنجایی که مقام های ارشد امنیتی آمریکا همه می گویند که داعش از بحران مهاجرت برای نفوذ به غرب استفاده کرده است، خواسته ترامپ معقول جلوه می کند.
وی با اشاره به اینکه در گذشته مفتخر به اسکان پناهندگان در ایالت ایندیانا بوده، تاکید کرد که امنیت شهروندان آمریکا در اولویت نخست است.
پنس همچنین به سیاست های «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دمکرات برای افزایش تعداد پناهجویان تاخت و آن را «غیر مسئولانه» توصیف کرد.
وی اشاره کرد که حتی «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا نیز در سال 2009 برنامه حمایت از پناهجویان عراقی را پس از افشای برنامه دو پناهجو برای حمله به ایالت کنتاکی، به حال تعلیق در آورده بود.
پنس گفت که ترامپ همان رئیس جمهوری است که آمریکا در حال حاضر به آن نیازمند است. وی ادامه داد که سر بر آوردن ترامپ از میان آن همه گزینه مستعد، نشان دهنده درک او از مشکلات و خواسته های مردم آمریکا است. وی حتی سعی کرد که نامزد جمهوریخواه را با «رونالد ریگان» از رئیسان جمهوری محبوب پیشین آمریکا مقایسه و اهداف آن ها را مشترک توصیف کند.
این در حالی است که پسر ریگان خود گفته است که نه تنها به ترامپ رای نخواهد داد، بلکه اگر پدرش هم زنده بود، احتمالا به او رای نمی داد.
شایان ذکر است، معاونت رئیس جمهوری آمریکا از آن جهت حائز اهمیت است که وی ریاست مجلس سنا را بر عهده دارد و در صورت مرگ، عزل یا کناره گیری رئیس جمهوری، او وظیفه اداره دولت تا پایان موعد مقرر را بر عهده خواهد داشت.
مجمع ملی حزب جمهوریخواه برای معرفی نهایی ترامپ به عنوان نامزد این حزب از روز دوشنبه 18 ژوئیه ( 28 تیر ) در « کلیولند » در ایالت «اوهایو» آغاز می شود و تا پنجشنبه 21 ژوئیه (31 تیر) ادامه خواهد یافت.
این در شرایطی است که جای خالی بسیاری از نامزد های ارشد حزب جمهوریخواه در این گردهمایی، از جمله بوش پدر و پسر ( رئیسان جمهوری پیشین آمریکا ) میت رامنی (فرماندار پیشین ایالت ماساچوست و از نامزد های مطرح انتخابات سال 2008) جان مک کین (سناتور ایالت آریزونا) و جان کیسیک (فرماندار اوهایو و رقیب پیشین ترامپ در رقابت های حزب جمهوریخواه) نشان دهنده شکاف در میان مقام های ارشد این حزب است.
برخی از کارشناسان معتقدند که جمهوریخواهان از هم اکنون از رقابت های ریاست جمهوری آمریکا قطع امید کرده اند و تنها چشم به انتخابات پارلمانی دارند.
اروپام ** 9386 *شبس *1488 **

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال