عزیمت هیات ملی یمن برای از سرگیری گفت وگوها به کویت/ تهدید هیات ریاض به تحریم مذاکره

تهران- ایرنا- هیات ملی یمن متشکل از انصار الله و هیات علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن روز گذشته برای از سرگیری گفت وگو ها با نظارت سازمان ملل در حالی عازم کویت شد که هیات ریاض به سرکردگی عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن تهدید به تحریم مذاکره کرد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری الیوم السابع نوشت: هیات ملی یمن روز گذشته (پنجشنبه) صنعا را به مقصد کویت ترک کرد.
دور قبلی گفت وگوها نتوانست شکاف های موجود میان دو طرف را برطرف سازد وآتش بس اعلام شده در آوریل ( اردیبهشت) نیز بارها توسط دو طرف نقض شد.
در حالی که عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن خواستار عقب نشینی انصار الله از همه شهرهای یمن است، جنبش مردمی انقلابی انصار الله خواستار تقسیم قدرت در دولت جدید است.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا بیش از یک سال است که حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن نیروهای انصار الله یمن که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک در پی این حملات کشته یا زخمی شده و هزاران یمنی دیگر نیز خانه و کاشانه خود را تکر کرده اند و به تاسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده یا به کلی ویران شده است.
خاورم** 1453**1572

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال