بومی سازی، طراحی و ساخت پیشرفته ترین معماری شبکه های مخابراتی جهان

تهران- ایرنا- طی موافقنامه سه جانبه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و صنایع ارتباطی آوا (عضو پارک فناوری پردیس) بومی سازی، طراحی و ساخت تجهیزات لایه هسته IMS پیشرفته ترین معماری شبکه های مخابراتی جهان در حال انجام است.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، پروژه کلان ملی' بومی سازی و طراحی و ساخت تجهیزات لایه هسته IMS' سال گذشته از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صنایع ارتباطی آوا ابلاغ شد و نظارت بر این پروژه برعهده وزارت ارتباطات است.
IMS پیشرفته ترین معماری شبکه های مخابراتی در جهان است که برای پوشش دادن ظرفیت های بسیار بالا (میلیون ها شماره) طراحی شده و ضمن انعطاف پذیری بسیار بالا این امکان را فراهم می کند که محدوده وسیعی از خدمات نوین ارزش افزوده در اختیار مشترکین شبکه مخابراتی قرار گیرد.
همچنین براساس این معماری، همگرایی بین زیرساخت شبکه های موبایل و ثابت صورت می گیرد که صرفه جویی های هنگفتی را در زیرساخت مخابراتی به همراه خواهد داشت.
گفتنی است، تعداد معدودی از کشورهای جهان دارای فناوری طراحی و ساخت تجهیزات لایه هستهIMSهستند که با اجرای این پروژه، ایران در زمره این کشور ها قرار خواهد گرفت.
علمی (1)** 9340**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال