معاون وزارت ورزش: اجلاس جهانی جوانان در ایران برگزار می شود

مسکو- ایرنا- محمدرضا رستمی معاون وزارت ورزش و جوانان گفت: اجلاس جهانی جوانان که بزرگترین گردهمایی بین المللی در این حوزه از کشورهای مختلف با موضوع های گوناگون از جمله فرهنگی، اجتماعی، همگرایی و مشارکت جمعی است، سال آینده در جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، معاون وزارت ورزش در امور ساماندهی جوانان که در راس هیات ایرانی برای مذاکره با مقام های روسیه و شرکت در نشست بین المللی جوانان به این کشور سفر کرد، در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در باره برنامه ریزی های برگزاری این نشست گفت: مجمع ملی جوانان ایران از طریق انتخابات امسال برگزار می شود.
وی اظهار کرد: همچنین جشنواره ملی جوانان با 10 زیر بخش از جمله مشارکت سیاسی، کارآفرینی، گردشگری و برنامه های زیست محیطی برگزاری می شود.
رستمی در باره مذاکرات خود با مقام های روسی در مسکو گفت: ایران و روسیه برنامه ریزی برای همکاری های دوجانبه در امور جوانان از جمله کار مشترک برای شناسایی فرصت ها را در قالب امضای یک تفاهم نامه آغاز کرده اند که گسترش خواهد یافت.
وی افزود: ایران و روسیه افزون بر ویژگی هم مرز بودن، روابط مطلوب سیاسی و پیشینه همکاری های تاریخی با توجه به جمعیت زیاد جوان دو کشور و همچنین مشترکات فرهنگی و منطقه ای، عرصه گسترده ای برای همکاری ها در حوزه نسل جوان دارند.
معاون وزارت ورزش در باره این یادداشت تفاهم که با سرگئی پوسپلوف رییس آژانس فدرال جوانان روسیه امضا شد، اظهار کرد: دامنه گسترده ای از همکاری ها بین دو کشور در نظر گرفته شده است که با استفاده از فرصت ها و عرصه های بیشتر می تواند بسیار کارآمد باشد.
رستمی ادامه داد: یادداشت تفاهم همکاری های دوجانبه در امور جوانان دربرگیرنده حوزه های مختلف از جمله آموزشی، تبادل اطلاعات و تجربیات است که زیر ساخت روابط در این بخش خواهد شد.
وی ادامه داد: ایران و روسیه قصد دارند با هدف ارتقای جایگاه فرهنگی و اجتماعی جوانان (بالای 15 سال) دو کشور، همکاری های گسترده ای در عرصه های آموزشی، برگزاری کارگاه های متمرکز و نیمه متمرکز، توان افزایی و برنامه های ویژه برای نخبگان اجرا کنند و بهترین رویکرد نیز در این زمینه استفاده از تجربیات هم و شناسایی توانمندی های متقابل است.
هیات ایرانی در جریان برنامه کاری سفر به روسیه که دوشنبه پایان یافت به عنوان میهمان ویژه در نشست جهانی جوانان که با حضور 40 کشور مختلف برگزار شد نیز شرکت کرد.
در این نشست فیلمی از ارتقای وضعیت نسل جوان در ایران و پیشرفت های علمی ورزشی چند ساله گذشته پخش شد.
معاون وزارت ورزش و جوانان در سفر خود به روسیه که به دعوت رییس آژانس فدرال امور جوانان این کشور انجام شد با مقام های مسئول روسی در این حوزه مذاکره و همچنین از چند مرکز و موسسه فعال و مرتبط با نسل جوان بازدید کرد.
اروپام 391 ** 1516

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال