رویترز: 96هزارکودک درسال 2015 تلاش کردند خود را به اروپا برسانند

تهران-ایرنا-خبرگزاری رویترز گزارش داد: ۹۶هزار کودک تنها در سال گذشته میلادی تلاش کردند خود را به اروپا برسانند که این رقم در مقایسه با آمار سال 2014 رشدی چهار برابری را نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک آژانس وابسته به اتحادیه اروپا با اعلام این مطلب درگزارش سالانه خود افزود: بیش از نیمی از کودکانی که زیر سن قانونی بودند و به تنهایی به اروپا رفته بودند افغان بودند و کودکان سوری و اریتره ای در رده بعدی قرار داشتند.
براساس گزارش دفترحمایت از پناهجویان دراروپا؛ بیش از یک میلیون نفر که از جنگ و درگیری ها درخاورمیانه وافریقا و آسیا گریخته بودند درسال گذشته در بزرگترین موج مهاجرت به قاره سبز پس از جنگ جهانی دوم به اروپا وارد شدند.
گزارش این آژانس حاکی است که در سال گذشته میلادی بیش از یک میلیون و چهارصد هزار مهاجر اغلب از سوریه و افغانستان برای گرفتن پناهندگی از یکی از کشورهای اروپایی به این قاره رفتند که این رقم رشدی۱۱۰درصدی رادرمقایسه با سال ۲۰۱۴ نشان می دهد.این میزان پناهجو همچنین بیشترین رقم ثبت شده از سال ۲۰۰۸ تا به امروز بوده است.
براساس این گزارش از هر سه پناهجو یک نفر متقاضی پناهندگی به آلمان بوده است.
درمقایسه با سال ۲۰۱۴ تعداد سوری های متقاضی پناهندگی درسال گذشته با افزایشی سه برابری به ۳۸۰ هزار نفر رسید. همچنین درخواست های پناهندگی از سوی پناهجویان افغان درمقایسه با سال ۲۰۱۴ نشان دهنده رشدی چهاربرابری بوده است.
این گزارش افزایش بی سابقه درخواست های پناهندگی را موجب کمبود اماکن اقامتی برای پناهجویان در بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا عنوان کرده وافزوده است: این عامل در بسیاری موارد موجب بروز مشکل درروند پذیرش افراد و اسکان آنها شده است.
شبک ۶۰۰۲ / 1064

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال