نتیجه نظر سنجی گالوپ:

مردم آمریکا نداشتن صداقت و نژاد پرستی را از ویژگی های ترامپ و کلینتون می دانند

نیویورک - ایرنا - نظر سنجی های اخیر موسسه گالوپ نشان می دهد که نداشتن صداقت، فساد، دروغگویی، نژاد پرستی و غیر قابل اعتماد بودن از جمله ویژگی های است که آمریکایی ها از هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نامزدهای انتخاباتی کشورشان در ذهن دارند.

موسسه پژوهشی گالوپ در یکی از نظر سنجی های اخیر خود از مردم آمریکا خواسته است تا ویژگی های برجسته دو نامزد انتخاباتی احزاب حاکم بر این کشور را توصیف کنند.
بر این اساس، 50 درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی، ویژگی های هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ها در این انتخابات را منفی دانسته و بیش از 2 سوم از آنها نیز دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه را فردی با ویژگی های منفی توصیف کرده اند.
گالوپ از جمله خصلت های منفی برجسته ای که مردم آمریکا به هیلاری کلینتون نسبت داده اند به نداشتن صداقت و غیر قابل اعتماد بودن او اشاره کرده و نوشته است، این توصیف آمریکایی ها از کلینتون نه تنها نسبت به نظر سنجی مشابه در ماه فوریه، بلکه نسبت به قضاوت آن ها در مورد کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 این کشور کوچکترین تغییری نکرده است.
بر همین اساس 27درصد از شرکت کنندگان گفته اند که به کلینتون اعتمادی ندارند، 13درصد شحصیت او را منفی توصیف کرده، 8 درصد او را فردی فاسد و مجرم دانسته اند و 3درصد حمله تروریستی بنغازی را یکی از نقاط ضعف کارنامه سیاسی او ذکر کرده اند.
گالوپ با اشاره به این که تصویردونالد ترامپ در ذهن مردم آمریکا نسبت به رقیب دمکرات او تصویری است با عناصر منفی بیشتر، نوشته است درحالی که 16درصد از مردم آمریکا صرفا از شخصیت ترامپ خوششان نمی آید، 12درصد او را مسخره و ابله توصیف کرده اند،10درصد وی را ریاکار و نژاد پرست خوانده اند، 8 درصد گفته اند او فرد خطرناکی است و 7 درصد معتقدند که ترامپ بدون اندیشیدن حرف می زند.
اروپام-4-541 *شبس *1488 **1613

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال