استاد علوم سیاسی دانشگاه مازندران:

رفتار دولت در برخورد با دریافت های غیر متعارف قاطع است

ساری-ایرنا- استاد علوم سیاسی و عضو هیات علمی دانشگاه مازندران گفت: دولت تدبیر و امید با 'حقوق های نامتعارف' قاطع و جدی برخورد می کند.

علی کریمی مله روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ارائه لایحه شفافیت مالی و اطلاع رسانی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی در این برهه زمانی می تواند فرصتی برای فسادزدایی در کشور باشد.
وی ادامه داد : دولت با اقدام به موقع در شفاف سازی موضوع فیش های حقوقی نجومی می تواند از بازتاب های آن جلوگیری کند.
این استاد علوم سیاسی دانشگاه مازندران ادامه داد: اکنون اقدامات قاطع دولت در روند بازیابی اعتماد عمومی و جامعه بسیار تاثیر گذاشته است.
وی گفت: حقوق های نجومی مساله ای است که می بایست علاوه بر دولت، قوای مقننه و قضائیه نیز اقدامات پیشگیرانه و برخورد در نظر گیرند.
کریمی مله ادامه داد: حقوق های نجومی امروز به دستاویزی برای تسویه حساب های سیاسی و جناحی برخی افراد تبدیل شده است.
وی گفت : در چنین شرایطی برخورد صادقانه و اخلاقی دولت سبب می شود تا فرصت طلبان نتوانند بر فساد های کلان و اختلاس های میلیاردی گذشته را سرپوش بگذارند.
این عضو هیات علمی دانشگاه مازندران با بیان اینکه پرداخت های نجومی بی انصافی در حق ملت است، تاکید کرد: نباید اجازه داد که اکنون افراد فرصت طلب با اختلاس های میلیاردی دایه مهربانتر از مادر داشته باشند.
وی اثرات فیش های حقوقی را بر افکار عمومی در مقطع زمانی کوتاه مدت به ضرر دولت دانست و گفت: امروز هجمه هایی بر دولت به راه افتاده و اعتماد و امید مردم به دولت را نشانه رفته است.
کریمی مله معتقد است: این موج و هجمه بر دولت یازدهم که با هدف سرپوش گذاشتن بر اختلاس های میلیاردی و فسادهای کلان زمان های گذشته به راه افتاده و در صدد زمین زدن دولت است، برگشت خواهد کرد.
وی ادامه داد: برگشت این موج به شرط برداشتن گام های سنجیده دولت در شفاف سازی و اطلاع رسانی از پرداختی ها امکان پذیر می شود.
این عضو هیات علمی دانشگاه مازندران گفت: دولت با این گام مهم اعتماد افکار عمومی را بازیابی می کند و این امکان و توانایی در دولت تدبیر و امید برای بازگشت این موج وجود دارد.
وی تصریح کرد: دولت با اقدام جدی و به موقع و با اتخاذ تدبیر همه جانبه با ارائه لایحه شفاف سازی مالی و اطلاع رسانی این موج را بر می گرداند.
کریمی مله گفت: این لایحه دولت در واقع فساد زدایی مالی در تمامی قوای کشور محسوب می شود.
6990/1654 / 6081

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال