اعزام نیروهای نظامی چین به مناطق سیلزده/170 نفر کشته و مفقود شدند

پکن - ایرنا - در پی افزایش تلفات انسانی و اقتصادی ناشی از سیل گسترده در چین که 26 استان را تحت تاثیر خود قرار داده، دولت این کشور دستور حضور نیروهای نظامی بیشتر را برای کمک به مردم مناطق آسیب دیده صادر کرد.

به گزارش ایرنا، بیشترین مناطقی که دچار آسیب های سیل در کشور چین شده اند در نواحی اطراف رودخانه «یانگ تسه» بزرگترین رود داخل سرزمین این کشور قرار دارند.
«شی جین پینگ» رییس جمهوری خلق چین و فرمانده کل قوای این کشور با صدور فرمانی به مقامات نظامی این کشور دستور داد تا سربازان بیشتری را برای کمک به حادثه دیدگان به مناطق سیل زده اعزام کنند.
همزمان گزارش اداره مهار سیل و پیشگیری از بلایای طبیعی در چین نشان می دهد شمار کشته های سیل پنج روز گذشته در اطراف رود یانگ تسه به 128 نفر رسیده است.
از سوی دیگر این اداره خاطرنشان کرده است که دستکم 42 نفر هم در ارتباط با جاری شدن سیل ناپدید شده و دهها نفر دیگر دچار صدمات جسمانی شده اند.
نزدیک به 41 هزار خانه مسکونی در جریان این سیل تخریب و زندگی یک میلیون و 340 هزار نفر هم مختل شده است که مجبور شده اند به مناطق دیگر نقل مکان کنند.
دولت چین گزارش کرده است که نزدیک به 600 هزار نفر از مصیبت دیدگان سیل و بارش سنگین باران در این مناطق به کمک های فوری نیاز دارند.
تلویزیون مرکزی چین امروز پنجشنبه گزارش کرد که بیش از 200 نفر از سربازان بلافاصله پس از دستور رییس جمهوری به این مناطق اعزام شده اند.
با این حساب صدها نفر از نیروهای نظامی و نیروهای امدادرسانی و نجات از ارتش و ارگان های دیگر در حال کمک رسانی به سیل زدگان هستند.
«لی کچیانگ» نخست وزیر چین نیز شخصا به مناطق سیل زده رفته و از نزدیک به کار امدادرسانی نظارت دارد.
استان های «آن خویی»، «خوبی»، «جیانگ سو» و «جیانگ شی» در شرق و جنوب شرق چین بیشترین تلفات و خسارات ناشی از سیل یک هفته گذشته را متحمل شده اند.
همچنین مسئولان اداره مهار سیل و پیشگیری از بلایای طبیعی، در شهر «ووهان» که شاهد ریزش بی سابقه 600 میلیمتر باران طی چند روز اخیر بوده، هشدار وضعیت قرمز صادر کرده اند.
در شدیدترین بلایای طبیعی چند دهه گذشته بر اثر جاری شدن سیل در نواحی جنوبی چین مربوط به سال 1998 میلادی است که نزدیک به چهار هزار نفر کشته شدند.
بارش باران همه ساله در ماه های مه، ژوئن و ژوئیه (اردیبهشت تا مرداد) خسارات مالی و جانی زیادی به بخش های جنوبی چین وارد می کند.
آساق**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال