تهران، میزبان نخستین کنگره بین المللی فناوری های نوین پزشکی

تهران- ایرنا- نخستین کنگره بین المللی فناوری های نوین پزشکی، با هدف توسعه این فناوری ها و راهکارهای بومی سازی آنها در کشور با حضور صاحب نظران، محققان و پزشکان داخلی و خارجی در تهران برگزار می شود.

دبیر اجرایی نخستین کنگره فناوری های نوین پزشکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا در مورد حضور اندیشمندان خارجی در این کنگره اظهار کرد: اندیشمندان کشورهای پیشرفته مانند انگلیس، آلمان، فرانسه و آمریکا در این رویداد علمی سخنرانی خواهند کرد.
نادر یاوری مقدم، رباتیک پزشکی و نانو ربات ها، بیوالکتریک و بیوالکترومغناطیس در تشخیص و درمان، مهندسی بافت و سلول های بنیادی، تجهیزات هوشمند آزمایشگاه پزشکی، پزشکی دیجیتال و هسته ای را از جمله محورهای این کنگره اعلام کرد.
وی افزود: فناوری های نوین در تصویربرداری دیجیتال، بیمارستان هوشمند، نقش دانشگاه ها و پژوهشکده ها در ایجاد و انتقال تکنولوژی های نوین و چالش های ورود تکنولوژی های نوین به کشور از دیگر محورهای این کنگره است.
یاوری همچنین نقش بانک ها و بنگاه های اقتصادی در توسعه بیمارستان ها، تحول نظام سلامت و فناوری های نوین، فرایند بافت سلولی و مهندسی بافت و سلول های بنیادی را از دیگر محورهای این کنگره برشمرد.
دبیر اجرایی نخستین کنگره فناوری های نوین پزشکی اظهار کرد: علاقمندان تا پایان شهریور ماه مهلت دارند مقالات خود را به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند.
وی به برنامه های جانبی این همایش اشاره کرد و گفت: برپایی جشنواره ایده های برتر فناوری سلامت همراه با فن بازارها و برگزاری نمایشگاه تخصصی در این حوزه از جمله برنامه های جنبی این کنگره است.
نخستین کنگره فناوری های نوین پزشکی به همت دبیرخانه دائمی فناوری های نوین پزشکی و با حمایت برخی از دانشگاه ها و بیمارستان های سراسر کشور در آبان ماه سال جاری برگزار می شود. علاقمندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.pezeshkna.ir مراجعه کنند.
علمی** 1201 **1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال