وزیر خارجه ترکیه: آماده مذاکره با مصر هستیم

استانبول- ایرنا- وزیر امور خارجه ترکیه با عنوان اینکه کشورش در صدد کمک به برقراری صلح در خاورمیانه است ، گفت: ترکیه آماده مذاکره با مصر نیز است.

به گزارش تلویزیون دولتی ترکیه ،« مولود چاوش اوغلو» در تشریح توافقنامه عادی سازی مناسبات ترکیه با رژِیم صهیونیستی گفت: وقتی مناسباتتان با طرفی خوب نیست نمی توانید در کمک به برقراری صلح تلاش بکنید ، ترکیه به دلیل اینکه 6 سال روابط تیره ای با تل آویو داشت نتوانست در روند صلح خاورمیانه به فلسطین کمک کند.
وی تلاش ترکیه برای عادی سازی مناسبات با روسیه را نیز در این راستا ارزیابی کرد و گفت: آنکارا آماده است با قاهره نیز برای بهبود مناسبات مذاکره کند.
وزیر خارجه ترکیه افزود: هدف ما رفتار با مصر به عنوان یک دشمن و تنبیه کردن مصر نیست ، ترکیه و مصر دو کشور برادرند ، وقتی خطایی صورت می گیرد ما متوجه آن می شویم باید برای رفع آن تلاش کنیم.
این در حالیست که در پی برکناری محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر توسط عبدالفتاح السیسی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه بارها اعلام کرده است که دولت فعلی مصر کودتاگر است و ترکیه همچنان محمد مرسی را رئیس جمهور مشروع مصر می شناسد.
ترکیه اخیرا به دلیل انزوای سیاسی و مشکلات اقتصادی ناشی از سیاستهای پیشین خود اقدام به رفع اختلافات خود در سیاست خارجی کرده است.
خاورم ** 2010**1566

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال