خشونت درتظاهرات ضدبرده داری موریتانی

تهران - ایرنا- تظاهرات ضدبرده داری در موریتانی به دنبال رفتار خشن پلیس این کشور با جمعی ازفعالان ضد برده داری، به خشونت کشیده شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، تظاهرات خشونت آمیز بر ضد نظام برده داری در موریتانی در حالی رخ می دهد که پلیس این کشور، تظاهرات کنندگان را که در اعتراض به نظام برده داری در پایتخت موریتانی تجمع کرده بودند، با اعمال خشونت متفرق کرد.
درتظاهرات خشونت آمیز میان گروه ضد نظام برده داری موریتانی موسوم به «حراطین» و نیروهای دولتی در نواکشوت (پایتخت)، ، 9 تن از اعضای این گروه بازداشت شدند.
بر اساس این گزارش، افراد یادشده به اتهام ارتکاب اقدامات خشونت آمیز و برپایی تظاهرات ضددولتی بازداشت شده اند.
پیشتر معترضان با تحصن در مقابل دادگاه عالی موریتانی در نواکشوت( پایتخت)، با حمل پارچه نوشته هایی خواستار آزادی «بیرام ولد عبید» و «ابراهیم ولد بلال رمضان» از مقام های ارشد این گروه ضد برده داری در این کشور شده بودند.
به رغم اینکه موریتانی در سال 1981 رسما پایان نظام برده داری در کشور را اعلام کرد، گزارشگر ویژه سازمان ملل در سال 2010 از تداوم مناسبات برده داری در این کشور خبر داد.
بنا بر اعلام فعالان سیاسی، فرزندان سیاهان آفریقایی که در جریان حمله تاریخی برده داران به اسارت درآمدند، همچنان به عنوان برده به کار گرفته می شوند.
طبق آمارهای رسمی، موریتانی آخرین کشور حال حاضر جهان بوده که به نظام برده داری در کشور خود پایان داده است.
این در حالی است که بر اساس قوانین موریتانی، مجازات عاملان شکنجه و برده داری مشمول مرور زمان نشده و هیچ گاه مبارزه با این جنایات ضد انسانی از دستور کار دولت و دستگاه قضایی خارج نخواهد شد.
موریتانی کشوری واقع در شمال غربی آفریقا به پایتختی نواکشوت است.
موریتانی، یازدهمین کشور بزرگ در آفریقاست که در غرب با اقیانوس اطلس، در شمال با صحرای غربی، در شمال شرقی با الجزایر، در شرق با مالی و در جنوب با سنگال هم مرز است.
90 درصد موریتانی را بیابان پوشانده و جمعیت این کشور 3 میلیون و 500 هزار نفر است.
شبد**9377**1095

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال