منابع مصری: دهها فرد مسلح در شمال سینا کشته شدند

تهران - ایرنا - منابع امنیتی مصری امروز (سه شنبه) از کشته شدن دهها فرد مسلح در درگیری با نیروهای ارتش مصر در نزدیکی ایست بازرسی در شهر شیخ زوید در شمال سینا خبر دادند.

شبکه خبری اسکای نیوز به نقل از منابع امنیتی مصری گزارش داد: درگیری زمانی روی داد که نیروهای نظامی مصر تلاش افراد مسلح را برای حمله به یک محل ایست و بازرسی در منطقه قبر عمیر در جنوب شهر شیخ زوید در شمال سینا خنثی کردند.
تروریست ها قصد داشتند تا با 5 خودرو و 50 فرد مسلح وابسته به تروریست های انصار بیت المقدس به پست بازرسی امنیتی در منطقه مذکور حمله کنند.
با نزدیک شدن مهاجمان به موانع امنیتی دوربین های نظارتی آنان را رصد کرده و نظامیان مصری حملات آنان را خنثی کردند که در نتیجه این عملیات دهها تروریست کشته شده و تعدادی از خودروهای مهاجمان آتش گرفت و نابود شد.
منابع امنیتی مصری گفتند که پیشتر نیز این پست بازرسی امنیتی در معرض تیراندازی تک تیراندازان تروریست قرار گرفته بود ولی خسارات جانی و مالی در بر نداشت.
پایگاه خبری الیوم السابع نیز در گزارشی به نقل از منابع امنیتی مصر اعلام کرد که یک بمب کارگذاشته شده در مسیر خودروی نظامی مصری در منطقه جنوب شهر العریش منفجر شد که تنها خسارت مالی بر جای گذاشت و به نیروهای مصری آسیبی نرسید.
نیروهای امنیتی مصر در منطقه سینا از زمان برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری سابق و نفوذ تروریست های مسلح به این منطقه با حملات تروریست های مسلح مواجه هستند.
بزرگترین و خطرناک ترین گروه تروریستی در منطقه سینا انصار بیت المقدس است که چندی پیش نام خود را به ولایت سینا تغییر داده و با تروریست های داعش همپیمان شد.
خاورم**1408**1275

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال