10سال حبس برای 8 متهم به کمک تسلیحاتی داعش در کویت

تهران-ایرنا- دادگاه جنایی کویت هشت نفر را که به دست داشتن در پرونده حمایت مالی از داعش و ارسال تسلیحات، موشک و کمک های مالی به این گروه تروریستی متهم بودند ٬به 10 سال حبس محکوم کرد.

به گزارش روزنامه الرای ٬ وزارت کشور کویت در شرایطی اقدام به انهدام باند حمایت تسلیحاتی و موشکی از داعش نمود که پس از دستگیری فردی لبنانی مقیم کویت (بنام اسامه خیاط) که به عضویت داعش درآمده بود، مشخص شد وی هماهنگ کننده اصلی اعزام تروریست ها به جبهه داعش بوده و به صورت مالی و لجستیکی و از طریق پایگاه های الکترونیکی تحت کنترل خود از این گروه تروریستی حمایت می کرد.
این متهم در اعترافات خود اظهار داشت که به طور منظم با سرکرده های داعش در سوریه ارتباط دارد و در راستای اقدامات خود قراردادهایی را برای خرید اسلحه و موشک هایی از نوع (FN6) در اوکراین منعقد کرده و سپس این تسلیحات را که نماد داعش نیز بر روی آن نقش بسته بوده ٬به ترکیه و پس از آن به سوریه منتقل نموده است.
وی همچنین در ادامه اعترافاتش٬نام شماری از همدستان خود در گروه تروریستی داعش را که در کویت مستقر بوده و با وی همکاری می کردند٬ فاش کرد که شامل سه تبعه سوریه و دو شهروند مصری و کویتی است.
وزارت کشور کویت در آبان ماه سال گذشته طی بیانیه ای از دستگیری این متهمان و بازجویی از آنان جهت شناسایی ابعاد مختلف فعالیت آنان در کویت خبرداد.
خاورم**320**2041**

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال