پایگاه خبری مسلمه نیوز :

حمایت عربستان از تصمیم رژیم آل خلیفه علیه شیعیان / ریاض و گسترش فرقه گرایی مذهبی

تهران-ایرنا- هیات عالی علمای عربستان در پی اقدام آل خلیفه در لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر روحانی، از اقدامات منامه علیه شیعیان و تشکل های حقوقی و سیاسی شیعی معترض بحرین استقبال کرد.

به گزارش پایگاه خبری المسله نیوز این هیات طی بیانیه ای اعلام کرد: ما با تصمیمات حکیمانه رهبران کشورهای حوزه خلیج(فارس) موافقیم و با همراهی با این تصمیمات خواهیم توانست رویکرد صادقانه ای برای همبستگی بین گروههای مختلف اجتماعی برمبنای اصول دین الهی و مصالح امت اسلامی فارغ از سمت گیری های سیاسی و تقابل رویکردها در پیش بگیریم.
این پایگاه خبری، حمایت هیات علمای عربستان از اقدامانت آل خلیفه مصداق دخالت در امور داخلی بحرین و تحریض برای مقابله با شیعیان این کشور دانست.
بحرین اخیرا حکم به بسته شدن همه مراکز جمعیت وفاق اسلامی و توقیف کلیه دارایی های این تشکل و منع فعالیت های آن داده است. مسوولان بحرینی همچنین اقدام به بازداشت و لغو تابعیت چهره های بازر شیعه این کشور داده و اقامه نماز جمعه را در مساجد شیعه ممنوع اعلام کرده اند.
گروه ها و سازمان های عربی بسیاری این اقدامات را محکوم کرده و خواهان توقف روند سرکوب مخالفان و فعالان شیعی بحرین شده اند.
شبک ۶۰۰۲ **1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال