رکورد گلزنی های مسی به رکورد بهترین مهاجم تاریج فوتبال جهان رسید

تهران - ایرنا - «لیونل مسی» بازیکن تیم ملی فوتبال آرژانتین روز یکشنبه با گلزنی برابر تیم ونزوئلا در مسابقات جام ملت های آمریکا موسوم به «کوپاآمریکا» موفق شد رکورد گل های خود را در مسابقات ملی به رکورد «گابریل باتیستوتا» برساند.

«گابریل عمر باتیستوتا» بازیکن بازنشسته فوتبال آرژانتین است. از او به عنوان یکی از برترین مهاجمان تاریخ فوتبال جهان یاد می شود.
به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی گاردین، «لیونل مسی» با گلزنی خود در برابر تیم ونزوئلا در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های کوپاآمریکا، به رکورد گابریل باتیستوتا رسید.
تیم فوتبال آرژانتین با نتیجه چهار بر یک برابر ونزوئلا به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها صعود کرد تا چهارشنبه به مصاف آمریکا برود.
این پنجاه و چهارمین گل مسی در مسابقات ملی است که توانست با رکورد گابریل باتیستوتا بهترین مهاجم بازنشسته تیم آرژانتین برابری کند.
مسی همچنین تا این مرحله از رقابت های کوپا آمریکا با چهار گل در صدر گلزنان رقابت های کوپا آمریکا قرار دارد.
آرژانتین دو روز فرصت استراحت دارد و چهارشنبه صبح باید در مرحله نیمه نهایی در هیوستون به مصاف آمریکا برود.
تیم آمریکا جمعه گذشته موفق شد دو بر صفر اکوادور را از پیش رو برداری و به مرحله نیمه نهایی صعود کند.
مسی در دیدار مقابل ونزوئلا در سومین حضور خود در مرحله گروهی رقابت های کوپا آمریکا، بعد از گذشت هشت دقیقه از بازی، با پاس دیدنی خود، موجب شد تا «گونزالو هیگواین» پا به توپ شود و او نیز با یک ضربه دقیق دروازه حریف را باز کرد و آرژانتین را یک بر صفر پیش انداخت. هیگواین در دقیقه 28 نیز برای آرژانتین گلزنی کرد.
در دقیقه 44، این ونزوئلا بود که صاحب یک ضربه پنالتی شد. ضربه چیپ «مانوئل گونتر» را «سرخیو رومرو» به راحتی مهار کرد.
مسی در این دیدار توانست با گلزنی خود در نیمه دوم، حساب کار را سه بر صفر کند. «خوزه روندون» در دقیقه 70 بازی موفق شد برای تیم ونزوئلا گل بزند و یک دقیقه بعد «اریک لاملا» مهاجم تاتنهام آخرین گل این دیدار را به ثمر رساند و آرژانتین با نتیجه 4 بر یک به برتری رسید.
ورزشی**1210**1545

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال