عقب نشینی شبه نظامیان ترکمن از حومه شمالی لاذقیه

دمشق - ایرنا - شبه نظامیان مورد حمایت ترکیه با پیشروی ارتش سوریه و نزدیک شدن به پاکسازی کامل جبل ترکمن در شمال استان لاذقیه، از این منطقه عقب نشینی کردند.

به گزارش ایرنا، حمله هوایی جنگنده های سوری و روسی در دو روز گذشته همزمان با آتش توپخانه ای و موشکی نیروهای سوری، موجب شده است که گروه های مورد حمایت ترکیه منطقه جبل ترکمان در شمال لاذقیه را تخلیه کنند.
اخبار برخی از رسانه ها نیز از قطع ارتباط برخی از این شبه نظامیان و بی خبری از آن ها حکایت دارد.
از دو هفته پیش نیروهای پشتیبانی گروه تروریستی النصره برای حمایت از شبه نظامیان ترکمن مانند گروه سلطان عبدالحمید و سلطان مراد که از زیر مجموعه های لشکر دوم ساحلی هستند، وارد خاک سوریه شده بودند.
تمام نقاط مهم و حساس در شمال لاذقیه برای جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه، در روزهای گذشته به جبهه النصره سپرده شده بود.
ارتش سوریه از مدت ها پیش این منطقه را زیر آتش توپخانه و هوایی خود داشت و خطوط تدارکاتی و پشتیبانی تروریست ها را نا امن کرده بود.
با شکست های اخیر گروه تروریستی النصره در این منطقه، همه مناطق تحت تسلط تروریست ها بویژه منطقه 'الیمادی' که اتاق عملیات برای استان لاذقیه در آن قرار دارد، در تیررس سلاح های ارتش سوریه گرفت.
با این تحولات، طرح ایجاد منطقه مورد تسلط ترکمن ها در مناطق مرزی که برای مرحله پس از جنگ و یافتن جای پایی در این مناطق پیگیری می شد، شکست خورد.
شبک**6116**1021**1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال