فاضل چهارمین قربانی رسانه ای نبرد فلوجه

بغداد-ایرنا- براساس گزارش مدیریت گروه رسانه ای جنگ عراق در روز چهارشنبه، یکی از تصویربرداران عراقی، حین ثبت صحنه های درگیری و پاکسازی، در اطراف سد فلوجه کشته شد.

به گزارش ایرنا ، با مرگ این تصویربردار، تعداد عوامل رسانه ای اعم از خبرنگاران و تصویربردارانی که در عملیات فلوجه طی 23 روز گذشته جان باختند، به عدد 4 رسید.
فاضل الکرعاوی که با گروه خبرنگاران جنگی در عراق کار می کرد، همراه یگان واکنش سریع در عملیات فلوجه حضور داشت.
طی 23 روزی که از عملیات آزادسازی فلوجه می گذرد، عبدالله خلف عریان از شبکه النجباء و تحسین علی عباس خبرنگار کتائب حزب الله و حسن الشروکی خبرنگار عصائب اهل الحق از گروه های مقاومت اسلامی در خلال تهیه گزارش هایی از این عملیات به شهادت رسیدند.
عملیات فلوجه از روز 23 ماه می میلادی گذشته با هدف آزادسازی فلوجه و توابع آن آغاز شد و طی مدت 23 روز دو شهر راهبردی الکرمه و الصقلاویه و ده ها روستای این شهر واقع در حدود 55 کیلومتری غرب بغداد در استان الانبار عراق، آزاد شد.
نیروهای عراقی از دو روز پیش از دروازه های این شهر عبور کرده و مناطق حی الشهداء یک و دو و النعیمیه را آزاد کردند و به سمت مرکز شهر پیش رفتند که در آخرین گزارش ها ، گفته شده که نیروهای واکنش سریع روز چهاشنبه توانستند خود را به خیابان 60 در مرکز شهر فلوجه برسانند.
در صورت ادامه پیشروی ها ، پیش بینی می شود که دولت عراق طی روزهای آینده آزادی این شهر را بطور رسمی اعلام کند.
خاورم*4*1770*شبد ** 1095

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال