بهروان: کسر امتیاز پرسپولیس ابلاغ نشده/ قرارداد اسپانسر سازمان لیگ را تمدید نکردیم

تهران - ایرنا - عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال با بیان اینکه هیچ نامه‌ای مبنی بر کسر 6 امتیاز از پرسپولیس به سازمان لیگ ارسال نشده است، گفت: برای سال جاری قراداد اسپانسر سازمان لیگ را تمدید نکردیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، غلامرضا بهروان بعد از ظهر امروز (سه شنبه) درباره جلسه هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال در جمع خبرنگاران و درباره اینکه آیا اخطار کسر شش امتیاز از پرسپولیس در خصوص پرونده آرفی به سازمان لیگ ابلاغ شده است یا نه، گفت: این موضوع به ما ابلاغ نشده است؛ خود باشگاه باید پاسخگو باشد که چنین ابلاغیه‌ای را دریافت کرده‌اند یا نه، اما آنچه مسلم است مشکل بازیکنان خارجی که به این شکل است، باید در شورای حل اختلاف رسیدگی شود.
وی افزود: طبق تصمیم اتخاذ شده، تمام اختلافات این چنینی باید به شورای حل اختلاف برود، نه کمیته انضباطی زیرا کمیته انضباطی به اندازه کافی شلوغ است.
بهروان گفت: رئیس فدراسیون فوتبال مصرانه به دنبال تشکیل شورای حل اختلاف است و دستور داده زودتر این شورا را تشکیل دهیم و دعاوی حقوقی باشگاه‌ها با بازیکنان در این شورا بررسی شود؛ عموماً فیفا هم رأی این شورا را می‌پذیرد، چون کاملاً تخصصی به پرونده‌ها رسیدگی می‌شود.
وی درباره جلسه امروز هیات رئیسه گفت: جلسه امروز پیرو جلسات قبلی‌مان بود و در این جلسات تصمیماتی در مورد نقل ‌و انتقالات می‌گیریم، چرا که باید خودمان را با قوانین فیفا تطبیق دهیم.
بهروان افزود: البته تغییر قوانین با در نظر گرفتن قوانین کشورمان خودمان خواهد بود که کم‌کم این آیین‌نامه در حال نهایی شدن است و آن را به فدراسیون فوتبال خواهیم فرستاد، چون آیین‌نامه‌ها باید به تصویب هیات رئیسه فدارسیون برسد.
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ با اشاره به فعالیت های فراوان سازمان لیگ در روزهای اخیر گفت: در روزهای اخیر کلاس قوانین تجاری‌سازی باشگاه‌های جدید و قدیم را داشتیم و درگیر فراهم کردن امکاناتی هستیم که باید برای برگزاری لیگ شانزدهم آماده شود؛ جلسه‌ای نیز با مدیران باشگاه‌ها داشتیم و باید اینجا از مدیران باشگاه‌های لیگ دسته اولی هم گله‌ای داشته باشم که در این جلسه غایب بودند.
بهروان اضافه کرد: سهیل مهدی که مسئول برگزاری کلاس برای مدیران باشگاه‌ها بود، صحبت‌هایی را در خصوص مدیریت باشگاه‌ها انجام داد که خیلی‌ها غایب بودند و نکات زیادی را از دست دادند و اکنون نمی‌دانیم باید چه کار کنیم؛ بخشی از توضیحات در مورد دریافت مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها در لیگ برتر بود که خیلی از باشگاه‌ها شرایط لازم را دارند، اما برخی هم نیاز به تجاری‌سازی باشگاه‌شان دارند که باید به‌عنوان یک مؤسسه تجاری ثبت شوند و این هم مسئله‌ای است که AFC از ما می‌خواهد.
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ با اعلام این خبر که لیگ برتر و لیگ دسته یک فصل آینده هم با توپ‌های آل‌اشپورت برگزار می‌شوند، گفت: قرارداد سال گذشته سازمان لیگ همچنان ادامه دارد و قرار شد توپ‌های جدید آل‌اشپورت به دست‌مان برسد.

** آغاز لیگ برتر از روز ششم مردادماه
وی درباره شروع لیگ برتر گفت: دیدارهای لیگ برتر از روز 6 مردادماه آغاز می‌شود و 18 مردادماه هم لیگ دسته اول را آغاز خواهیم کرد؛ مشکلات برای برگزاری مسابقات مربوط به ورزشگاه هاست زیرا اگر نور در ورزشگاه ها درست نشود، نمی توانیم در آفتاب سوزان مردادماه دیدارها را آغاز کنیم و به‌همین دلیل از مدیران ورزشگاه ها خواهش کردیم نور ورزشگاه‌ها را بهتر کنند و از آنها خواستیم حداقل در استان یا شهرشان ورزشگاهی مانند ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد داشته باشند.
وی در مورد اینکه آیین‌نامه نقل‌وانتقالات تاکنون چه تغییراتی کرده است و آیا تغییری در سهمیه زیر 23 سال هم وجود داشته است یا نه، اظهار داشت: تغییرات جزئی در آیین‌نامه وجود دارد و خیلی به قوانین فیفا نزدیک شدیم. درباره سهمیه زیر 23 سال هم قانون مانند فصل گذشته است، اما بازهم طرح‌هایی آمده که باید آنها را بررسی کنیم. در جلسه‌ای که با کاظمی و اعضای هیات رئیسه سازمان لیگ برگزار می‌شود، در این خصوص صحبت می کنیم. خواستیم برخی اعداد و ارقام را در نقل‌وانتقالات مانند سال گذشته بازهم تغییر دهیم، چون سال گذشته از جوان‌گرایی سود زیادی دیدیم و استعدادهای زیادی معرفی شدند. هفته گذشته هم جلسه آسیب‌شناسی بود که نکاتی در این جلسه اعلام شد و تا روز 25 خردادماه که شروع نقل‌وانتقالات است، به تصویب می‌رسد.
بهروان با بیان اینکه نقل‌وانتقالات از 25 خرداد تا 12 هفته ادامه خواهد داشت درباره بحث فسخ قرارداد یک‌طرفه بازیکنان و مربیان در صورت دریافت نکردن 50 درصد مطالبات‌شان تصریح کرد: این موضوع در آیین‌نامه گنجانده شده است و ما هم سعی داریم آیین‌نامه نقل‌وانتقالات مطابق با آنچه باشد که فیفا می‌گوید. به این ترتیب اجرای بندهای قرارداد طبق آن چیزی است که بین بازیکن و باشگاه نوشته شده است و امضا می‌شود.
وی افزود: دیگر قصد نداریم سقفی در خصوص پرداختی‌ها تعیین کنیم و طبق اصراری که شهبازی و نصیرزاده هم داشتند، قراراداد بین بازیکنان و باشگاه‌ها مهم است. با این حال در آیین‌نامه امسال هم بحث فسخ قرارداد یک‌طرفه در صورت پرداخت نشدن 50 درصد تا نیم‌فصل وجود دارد.

** قرارداد اسپانسر سازمان لیگ تمدید نشد
وی در پاسخ به این سئوالی درباره قرارداد سازمان لیگ با اسپانسر تبلیغات محیطی گفت: هیچ قراردادی تمدید نشده و قرارداد جدیدی هم بسته نشده است و ما بهترین پیشنهاد را بررسی می‌کنیم؛ ضمن اینکه برگزاری مزایده یکی از راه‌های قانونی است و راه‌های تشریفاتی دیگری هم وجود دارد.
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ درباره کم شدن سهمیه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: این موضوع بر اساس بررسی عملکرد چهار ساله کشورهاست که عملکرد تیم ملی و باشگاه‌ها را در نظر می‌گیرند.
وی افزود: اخباری هم که منتشر شده، یک بحث کارشناسی بوده که برخی‌ها خودشان حساب کرده‌اند، اما تا این لحظه هیچ نامه‌ای که دلالت کند سهمیه ایران کم شده، به دستمان نرسیده است. سهمیه ما در لیگ قهرمانان مانند گذشته است.
بهروان در واکنش به این مسئله که تمرین برخی تیم‌های لیگ برتری در ماه مبارک رمضان پشت درهای بسته برگزار می‌شود و آیا این کار برای روزه‌خواری است، اظهار داشت: برخی مسائل و موارد را خود باشگاه‌ها باید رعایت کرده و مسائل شرعی را در نظر بگیرند. ما هم مصوبات و قوانینی داریم که آن را به باشگاه‌ها ارسال کردیم. البته خیلی از بازیکنان هم هستند که با دهان روزه تمرین می‌کنند یا ما خیلی‌ها را می‌شناسیم که فوتبال هم بازی نمی‌کنند و روزه نمی‌گیرند که عذر شرعی دارند.
وی درباره اینکه آیا قرار است با کی‌روش جلسه‌ای داشته باشند، خاطرنشان کرد: ما برنامه‌ها را از کی‌روش گرفته‌ایم و طبق برنامه‌های تیم ملی برنامه لیگ برتر را انجام خواهیم داد.
ورزشی**9129**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

جدیدترین مطالب سایت

شناسایی حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض قطعنامه شورای امنیت است

رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا:

شناسایی حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض قطعنامه شورای امنیت است

وزارت امورخارجه با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کرد

به دنبال جان باختن دهها مسافر در قایق؛

وزارت امورخارجه با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کرد

اتحادیه عرب:حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض حقوق بین الملل است

درپی اظهارات تحریک آمیز ترامپ درباره بلندی های جولان /

اتحادیه عرب:حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض حقوق بین الملل است

موضوعات مرتبط