حزب اراده تونس مدعی دخالت آمریکا در انتصاب رئیس جمهوری کشورش شد

تهران – ایرنا – دبیر کل حزب اراده تونس روز سه شنبه در گفت وگوی رسانه ای جنجالی اش مدعی شد: ‌یک کشور خارجی از جمله آمریکا بر نتایج انتخابات اخیر ریاست جمهوری عراق دست کاری کرده اند.

به گزارش رسانه های عربی زبان، عدنان منصر در گفت و گو با شبکه فرانس 24، با ابراز تردید از مدیریت انتخابات ریاست جمهوری اخیر تونس، گفت: آمریکا به نتایج انتخابات تونس که واشنگتن از آن به انتخاباتی آزاد اما غیر شفاف یاد کرده، جهت داده است.
منصر در گفت و گو با رادیو «شمس اف ام» محلی تونس تصریح کرد: یکی از قدرت های جهان در توافق بین تونسی ها در انتخابات دست داشته که این مشکل ما و گروه های دیگر است.
دبیرکل حزب اراده تونس افزود: هر کشوری منافع خاص خود را دارد، اما وقتی کشوری در انتخابات ریاست جمهوری دخالت می کند، بین ما و هیات حاکمه در کشور مشکل ایجاد می شود، و مساله (یک مساله گروهی نیست) بلکه به حاکمیت ملی تونس مربوط می شود.
به گفته منصر، آمریکا و کشورهای دیگری در نتایج انتخابات ریاست جمهوری تونس دست داشته و به آن جهت داده اند.
دبیر کل حزب اراده تونس با اشاره به این که پس از پیروزی باجی قاید السبسی به عنوان پیروز انتخابات تونس، موجی از اعتراضات سراسر کشور را فرا گرفت، این اقدام را نتیجه ظلم و بی عدالتی دانسته است.
حزب اراده تونس یک حزب سیاسی تونس است که منصف مرزوقی رئیس جمهوری پیشین این کشور در بیستم دسامبر (29 آذرماه 94) پایه گذاری کرده است.
خاورم**9363**1144

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال