اختلافات بین هند و آفریقا بالا گرفت

دهلی نو-ایرنا- اختلافات بین هند و کشورهای آفریقایی به دنبال افزایش خشونت ها در هند نسبت به اتباع این کشورها و لغو مراسم روز آفریقا در دهلی نو وارد مرحله جدیدی شده است.

به گزارش ایرنا، این اعتراض بدنبال قتل «ماسوندا کتاد اولیور» شهروند 29 ساله کنگو در روز جمعه گذشته در دهلی نو و حمله تعدادی به یک دختر نوجوان تانزانیایی در بنگلور آغاز شده است .
تعدادی از شهروندان کنگویی نیز روز گذشته در واکنش به این خشونت ها،با حمله به مغازه های اتباع هندی دراین کشور ،آنها را به آتش کشیدند.
براساس گزارش مقامات رسمی دراین حمله ها، تعدادی از اتباع هندی مصدوم شده اند.
«ویکاس سواروپ» سخنگوی وزارت امور خارجه هند گفت:سفارت هند در کنگو با مقامات این کشور در ارتباط است و شرایط دراین کشور هم اکنون آرام است .
وی خاطرنشان کرد که روابط هند و کنگو بسیار قدیمی است و هزاران دانشجوی کنگویی در دانشگاههای این کشور تحصیل می کنند.
سفرای کشورهای آفریقایی هفته گذشته در نشستی در سفارت غنا در دهلی نو نیز اعلام کردند تا زمانی که حمله های نژاد پرستانه و خشونت آمیز،علیه اتباع آفریقایی در هند متوقف نشود،از اعزام دانشجو به این کشور خودداری می کنند.
«الم تهای ولدماریام» سفیر کشور اریتره که ریاست گروه سفرای آفریقایی در دهلی نو را به عهده دارد،با صدور بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد با توجه به ایجاد فضای ناامنی علیه اتباع آفریقایی ،این گروه از دولت های عضو خواسته است،از اعزام دانشجو به هند خودداری کنند.
سفرای کشورهای آفریقایی ،از دولت هند خواسته است که اقدامات لازم برای تامین امنیت اتباع آفریقایی در دهلی نو را انجام دهد.
«سوشما سواراج» وزیر امور خارجه هند با بیان اینکه حمله به شهروندان خارجی باعث شرمساری است گفت هند تمام تلاش خود را برای تامین امنیت اتباع خارجی به کار می گیرد.
وی «وی.کی .سینگ» را مامور رفع نگرانی سفرای کشورهای آفریقا در خصوص افزایش خشونت به اتباع این کشورها کرده است .
*آساق*267*1600

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال