دنیای علم و فناوری در هفته ای که گذشت

تهران- ایرنا- برگزاری مسابقه ربات های هوشمند، شناسایی تناوب ژنوم یک انسان 2500 ساله، پوشش چسبدار اتومبیل های خودکار گوگل و کامپیوتر پوشیدنی برای تربیت سگ ها، عناوین برخی از اخبار علمی و فناوری هفته هستند.

به گزارش روز جمعه گروه اخبار علمی ایرنا، محققان دانشگاه استنفورد مسابقه هنری ربات های هوشمند برگزار کردند. این مسابقه در دو گروه ربات های کاملا خودکار و ربات های نیمه خودکار در زمینه تولید آثار هنری با هدف بیان احساسات ربات های دارای هوش مصنوعی، برگزار شد.

**محققان تناوب ژنوم یک انسان 2500 ساله را شناسایی کردند
محققان با بررسی ژنوم این انسان 2500 ساله که اهل فینیقیه بوده و آرشه نام دارد، متوجه شدند که اجداد وی اروپایی بوده اند. این اولین نمونه دی ان ای از اهالی فینیقیه است که تاکنون به دست آمده است. بقایای جسد آرشه در سال 1994 میلادی در جنوب شهر بورسا واقع در رومانی کشف شد.

**پوشش چسبدار بدنه اتومبیل های خودکار گوگل
گوگل طرح جدیدی را به ثبت رسانده است که بر اساس آن سطح بیرونی اتومبیل های خودکار آن از نوعی پوشش چسبناک ساخته می شود. بدین ترتیب در صورت تصادف با انسان، شخص دچار سانحه، به جای پرتاب شدن به اطراف، به بدنه اتومبیل می چسبد! ظاهرا روی این سطح چسبناک، یک لایه نازک شکننده وجود دارد که در زمان برخورد می شکند و از سطح چسبدار جدا می شود.

**محققان دانشگاه کارولینای شمالی، یک کامپیوتر پوشیدنی برای تربیت سگ ها ساختند
این کامپیوتر پوشیدنی متشکل از چندین حسگر و تجهیزات جانبی است که امکان نظارت بر زبان بدن سگ را فراهم می کند. اطلاعات حاصل از این حسگرها به صورت بی سیم برای یک دستگاه غذاریز خودکار ارسال می شود که بر اساس یک الگوریتم پیچیده اطلاعات کامپیوتر را تحلیل می کند. در نتیجه وقتی دستورالعملی به سگ داده می شود و حیوان آن را به درستی انجام می دهد، در زمان مناسب، مقداری غذا به عنوان جایزه در اختیار سگ قرار می گیرد.
علمی (6) ** 9259**2017 ** 1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال