روسیه نسبت به عواقب هلاکت سرکرده طالبان برای ثبات افغانستان هشدار داد

مسکو- ایرنا- «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نسبت به عواقب هلاکت ملا اختر منصور رهبر جنبش طالبان برای ثبات افغانستان هشدار داد و اعلام کرد که قتل این فرد منجر به تندرو تر شدن این گروه می شود.

به گزارش ایرنا، زاخارووا روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: متاسفانه هلاکت ملا اختر منصور بر اثر حمله پهپاد آمریکایی در منطقه مرزی افغانستان منجر به افزایش نفوذ نیروهای تندرو در جنبش طالبان می شود.
زاخارووا تصریح کرد: بر اساس ارزیابی ما کشته شدن رهبر طالبان موجب وخامت اوضاع امنیتی افغانستان می شود و دورنمای آغاز روند مذاکرات میان کابل و جنبش طالبان را مبهم تر می کند.
وی افزود: حمله تروریستی اخیر در کابل توسط جنگجویان طالبان که بر اثر آن دست کم 10 نفر جان خود را از دست دادند این واقعیت را تایید می کند.
سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه با اعلام حمایت کشورش از روند سازش ملی در افغانستان گفت: بر این باوریم که مخالفان مسلح دولت افغانستان از خشونت صرف نظر کرده و ارتباط با گروه های تروریستی در وهله اول داعش و القاعده را قطع می کنند.
وی همچنین از رویکرد آمریکا در مورد افغانستان انتقاد کرد و گفت: متاسفانه شاهد هستیم که آمریکا بر اساس سناریوی تکرار شده در گذشته توسط این کشور ابتدا با یک گروه مذاکره می کند و سپس افراد مذاکره کننده را به قتل می رساند.
وزارت دفاع آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که خودرو حامل ملا اختر منصور را در نزدیکی مرز افغانستان و پاکستان هدف قرار داده و احتمال دارد که وی در این حمله کشته شده باشد.
اداره امنیت ملی افغانستان ضمن تائید خبر کشته شدن اختر منصور اعلام کرد که وی جمعه شب در منطقه «دالبندین» در بلوچستان پاکستان کشته شده است.
اروپام*391*شبس*1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال