گالوپ:اعتماد مردم روسیه به توان رهبری آمریکا درجهان به پایین ترین حد رسیده است

نیویورک-ایرنا-حاصل نظر سنجی های اخیر موسسه پژوهشی گالوپ نشان می دهد که میزان اعتماد مردم روسیه به توان رهبری آمریکا در جهان از چهار در صد در سال 2014 به یک در صد در سال 2015 یعنی پایین ترین حد دردهه گذشته تنزل کرده است.

موسسه پژوهشی آماری گالوپ با انتشار نتایج یک نظر سنجی که بین مردم 132 کشورجهان در سراسر سال 2015 انجام داده نوشته است که باور و اعتماد مردم روسیه به قدرت رهبری آمریکا در جهان به پایین ترین حد خود در یک دهه گذشته رسیده است.
بر اساس نتایج این نظر سنجی ها در حالی که بطور میانگین 45 درصد از مردم کشور های جهان هنوز نسبت به توان رهبری آمریکا در جهان ابراز اعتماد و اطمینان کرده اند اعتماد مردم روسیه به این کشور از چهاردر صد در سال 2014 به یک درصد تنزل پیدا کرده است.
این موسسه پژوهشی افزایش تنش های میان روسیه و آمریکا و احساس خطر مردم از سوی مردم کشور های عضو شوروی سابق نسبت به سلطه جویی های آمریکا در این منطقه را دلیل اصلی کاهش اعتبار آمریکا دانسته است.
گالوپ اشاره کرده است که بر اساس همین نظر سنجی ها اعتبار آمریکا در کشور های اروپایی و برخی از کشور های قاره آمریکا روبه افزایش بوده است.
نتایج این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که در سال 2015 درمجموع بی اعتمادی شهروندان کشور های غیر وابسته مشترک المنافع جهان نسبت به آمریکا و توان رهبری این کشور در جهان به اوج خود رسیده است.
موسسه گالوپ این را نیز یاد آور شده است که فلسطین تنها کشوری است که بیرون دایره کشور های غیر وابسته مشترک المنافع، قرار دارد و فقط 9 در صد از مرم آن نسبت به توان رهبری آمریکا در جهان ابراز اعتماد کرده اند.
اروپام-4-541 **شبس 1488 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال