ژاپن در مورد پرداخت مبالغ غیرقانونی برای کسب میزبان المپیک 2020 تحقیق می کند

تهران- ایرنا- کمیته المپیک ژاپن برای بررسی هر گونه پرداخت غیر قانونی به منظور کسب میزبانی بازیهای المپیک 2020 توکیو، اقدام به ایجاد یک تیم تحقیقاتی کرده است.

به گزارش ایرنا از رویترز، گاردین اوائل ماه جاری میلادی افشا کرد که از طرف کمیته درخواست میزبانی ژاپن یک مبلغ هفت رقمی به حساب مرتبط با پسر لامین دیاک رئیس سابق اتحادیه بین المللی دو و میدانی پرداخت شده است. این پرداخت در جریان رقابت ژاپن برای کسب میزبانی بازی های المپیک 2020 صورت گرفته است.
کمیته المپیک ژاپن افزود گروه تحقیقاتی شامل دو وکیل و یک حسابدار خواهد بود.
محوریت تحقیق این کمیته، یک شرکت سنگاپوری موسوم به بلک تایدینگ و یان تان تونگ هان، دوست پسر لامین دیاک است. این فرد حسابی را که وجوه مورد نظر به آن واریز شده است، کنترل می کند.
توسونکازو تاکدا رئیس کمیته درخواست میزبانی توکیو گفت که مبالغ پرداختی ذکر شده در رسانه ها بابت خدماتی است که از شرکت تان گرفته شده است.
توکیو در سال 2013 موفق شد با کنار زدن مادرید و استانبول، میزبانی بازیهای المپیک تابستانی 2020 را بدست آورد. با این حال این میزبانی با مشکلاتی از جمله تغییر طرح ورزشگاه المپیک این کشور و استعفای فرماندار توکیو به دلیل دست داشتن در یک رسوایی مالی روبرو شده است.
ورزشی**1210**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال