ساخت 5 سکوی دریایی برای ایران/ امضای قرارداد بندرگاهی با شرکت های روسی

مسکو- ایرنا- چند قرارداد و تفاهمنامه مرتبط با حوزه های مختلف همکاری بندرگاهی بین یک شرکت صنعتی ایرانی و شرکت های بزرگ روسی در شهر آستراخان روسیه واقع در کناره دریای خزر امضا شد.

به گزارش ایرنا، این اسناد امروز (جمعه) با حضور «آلکساندر ژیلکین» استاندار و «علی محمدی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان و «ویکتور ویناکوروف» رئیس اتاق بازرگانی و دیگر مسولین اقتصادی استان آستراخان از سوی امیر حسین کاوه معاون گروه صنعتی سدید و روسای شرکت های روسی امضا شد.
تفاهمنامه ساخت دکل، جک آپ و بارج با شرکت کراسنیه روسیه از اسناد مهم امضا شده در آستراخان است.
کاوه پس از امضای این اسناد به خبرنگار ایرنا گفت: گروه صنعتی سدید در چارچوب سیاست های کلان جمهوری اسلامی ایران برای افزایش مبادلات اقتصادی با روسیه، ارتقای توان تولید و سهم کشور در بازارهای جهانی، عقد قراردادهای بین المللی را در دستور کار قرار داده که امضای اسناد با بزرگترین شرکت کشتی سازی روسی از آن جمله است.
وی همچنین حمایت دولت های ایران و روسیه از افزایش فراگیر همکاری های اقتصادی را سازنده ارزیابی کرده و تخصیص بودجه از طرف مسکو برای تامین مالی پروژه های مهم را بسیار مفید دانست.
کاوه اظهار امیدواری کرد همکاری دو شرکت در زمینه ساخت شناور و کشتی در آینده نزدیک عملیاتی شود.
آلکساندر ایلیچف مدیرکل شرکت کشتی سازی کراسنیه نیز در باره ساخت پنج سکوی حفاری هرکدام به ارزش 200 میلیون دلار بر اساس اسناد امضا شده، گفت که ساخت هر کدام از سکوها پس از دریافت پیش قرار داد در عرض دوسال به صورت قطعات (ماژول) ساخته و به خلیج فارس ارسال خواهد شد و با شرکت متخصصان ایرانی مونتاژ خواهد شد.
اروپام*391 **1516

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال