بازدید خبرنگاران از کلیسای مریم مقدس و موزه آرداک مانوکیان

تهران - ایرنا - خبرنگاران به مناسبت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات (27 اردیبهشت) و همچنین روز جهانی موزه از کلیسای مریم مقدس و موزه آرداک مانوکیان ارامنه تهران دیدن کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، این بازدید ازسوی
شورای خلیفه گری ارامنه تهران و به منظور تعامل بیشتر و آشنایی با فعالیت‌ شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران و موسسه ترجمه و تحقیق هوور انجام شد.
به گزارش ایرنا، در این بازدید خبرنگاران از کلیسای مریم مقدس که یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای ارامنه ایران است، دیدن کردند.این کلیسا اولین کلیسای جامع ارامنه تهران در سال 1334 تا 1349 شمسی است.
موزه آرداک مانوکیان (موزه ارامنه تهران) در سال 2008 میلادی افتتاح شد و به‌عنوان اولین پایگاه کلیساهای تاریخی ایران وابسته به سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری مورد استفاده ستادی قرار می‌گیرد.
در این موزه، تصاویر و نقشه‌های کلیساها و دیرهای ارامنه کشور و همچنین لوازم و ادوات مورد استفاده در مراسم کلیسا، لباس‌های سنتی زنان ارامنه دوره‌های مختلف تاریخی و همچنین مدارک و متعلقات و لوزم شخصی اسقف اعظم آرداک مانوکیان به نمایش گذاشته شده است.
به گزارش ایرنا، در ادامه این بازدید خبرنگاران از مجموعه ورزشی فرهنگی آرارات نیز دیدن کردند.
مجموعه ورزشی فرهنگی آرارات یکی از قدیمی‌ترین مجموعه‌های ورزشی ایران است که هم اکنون در آن هشت رشته ورزشی مختص به ارامنه تهران برقرار است.همچنین ارامنه تهراندر این مجموعه ورزشی از فعالیت‌های مختلف فرهنگی نیز برخوردارند.
اجتمام ** 2181 ** 3053**1776

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال