آیت الله علوی گرگانی: اقتصاددانان به جای جریمه دیرکرد تضمین دیگری پیشنهاد دهند

قم - ایرنا - آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از استادان برجسته حوزه علمیه قم گفت: اقتصاددانان با هم فکری یکدیگر تضمین دیگری را به جای دریافت جریمه دیرکرد از قسط های به تاخیر افتاده مشتریان بانک ها، پیشنهاد دهند.

به گزارش ایرنا، وی روز سه شنبه در دیدار رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی با بیان اینکه دیرکرد قسط وام های بانکی امروز به یک مشکل تبدیل شده است ادامه داد: بسیاری از نهادهای اقتصادی خصوصی و حتی دولتی در پرداخت دیرکردهای ایجاد شده با مشکل مواجه هستند.
آیت الله علوی گرگانی گفت: لازم است مسئولان بانک ها و مشتریان با یکدیگر همکاری کنند تا مشکل بدهی مردم و دولت به بانک ها در آینده نزدیک حل شود و هیچ کدام از طرف ها دچار ضرر و زیان نشود.
وی با اشاره به اهمیت اجرای اقتصاد مقاومتی افزود: بانک ها با حمایت از تولید کنندگان و کاهش فشار بر آن ها می توانند در تقویت تولیدهای داخلی و به راه انداختن کارخانه ها نقش تاثیر گذاری داشته باشند.
وی ادامه داد: اگر کالاهای مورد نیاز مردم در داخل کشور تولید شود وضعیت اقتصادی روز به روز بهتر خواهد شد و دشمنان در اجرای برنامه های خود ناکام می شوند.
استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی دولت ها برای کمک به مردم هر یک راهی را انتخاب می کنند گفت: از افتخارات کشور ما این است که مدیران آن از توصیه های عالمان دین برای اداره کشور استفاده می کنند.
وی درادامه با بیان اینکه دشمنان می خواهند جایگاه منطقه ای و جهانی نظام جمهوری اسلامی را با ایجاد نارضایتی های داخلی کاهش دهند ادامه داد: بسیاری از مشکل های اقتصادی امروز ریشه در تحریم های دشمنان دارد که الحمدالله به خاطر صبر مردم و تلاش مسئولان این توطئه هم ناکام ماند.
وی با تشکر از تلاش های مجموعه اقتصادی کشور افزود: هر یک از مسئولان و مردم باید به سهم خود در راه حل مشکل های اقتصادی کشور تلاش کنند.
عبدالناصر همتی رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی امروز در سفر به شهر مقدس قم با جمعی از عالمان برجسته و مراجع تقلید دیدار و گفت وگو کرد.
/7405/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال