اصفهانیان عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال شد/ 6 نامزد به دور دوم راه یافتند

تهران - ایرنا - اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال به فریدون اصفهانیان برای عضویت در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال رای دادند و رقابت بین سایر نامزدها به دور دوم کشیده شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، بعد از انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس، علی کفاشیان به عنوان نائب رئیس اول و الهه عرب عامری به عنوان نائب رئیس دوم، رای گیری برای انتخاب اعضای هیات رئیسه این فدراسیون از سوی اضای مجمع آغاز شد. همچنین محمود اسلامیان که نامزد نائب رئیسی دوم و ریاست سازمان لیگ بود، از مجمع رای اعتماد را نگرفت.
براین اساس عبدالکاظم طالقانی با 45 رای عضو هیات رئیسه و نماینده هیات‌های فوتبال استان‌ها و محمود شیعی با 43 رأی عضو هیات رئیسه و نماینده مدیران عامل باشگاه‌ها شدند. 18 رای هم باطله اعلام شد.
در بخش اعضای هیات رئیسه فریدون اصفهانیان با 38 رای به فدراسیون فوتبال راه یافت. طبق اعلام کفاشیان باید نصف به اضافه یک رای برای راه یافتن اعضا به هیات رئیسه مدنظر قرار گیرد که بر این اساس از بین نامزدها تنها اصفهانیان حائز اکثریت آرا شد.
در این بخش، حیدر بهاروند با 37 رای، هدایت ممبینی با 28 رای، میرشاد ماجدی با 18 رای، منصور شاه کرمی با 15 رای، حسن کامرانی فر با 15 رای، مراد حاج جعفری با 15 رای، شهرام دبیری با 12 رای، سعید عباسی با 11 رای، عباس صوفی با 11 رای، غلامحسین گودرزی با 6 رای و حبیب الله شیرازی با 2 رای دیگر نامزدها بودند.
بدین ترتیب بهاروند، ممبینی، ماجدی،‌ شاه کرمی،‌ حاج جعفری و کامرانی فر به دور دوم راه یافتند تا از بین آنها سه نفر انتخاب شود. البته برخی از اعضای مجمع اعتقاد داشتند بهاروند با توجه به اینکه 37 رای آورده نباید به دور دوم برود، ولی علی کفاشیان این موضوع را نپذیرفت و بحثی طولانی و خسته کننده بین اعضا درباره تعداد آرای لازم برای انتخاب اعضا به وجود آمد. در نهایت بهاروند اعلام کرد که من مشکلی برای حضور در دور دوم ندارم و رای گیری شروع شد.
در دور دوم هیات رئیسه هر کسی که بیشترین رای را بیاورد، به عضویت هیات رئیسه درخواهد آمد و دیگر قانون نصف به اضافه یک رای حاکم نیست.
ورزشی**9129**2024**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال