با مرگ نماینده منتخب مراغه

اصولگرایان مجلس دهم، یک عضو خود را از دست دادند

تهران - ایرنا - «محمدعلی حسین زاده» نماینده منتخب مردم مراغه و عجبشیر در استان آذربایجان شرقی که بامداد امروز شنبه در آزادراه زنجان - قزوین بر اثر سانحه رانندگی درگذشت، مورد حمایت ائتلاف اصولگرایان بود و در دوران تبلیغات انتخاباتی، سخنرانیهای جنجالی داشت.

به گزارش ایرنا، حسین زاده ، 39 ساله و دارای مدرک تحصیلی دکتری علوم سیاسی از دانشگاه تهران، روز دهم اردیبهشت جاری در مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با کسب 50 هزار و 980 رای به عنوان نماینده منتخب مردم شهرستان مراغه و عجب‌شیر انتخاب شده بود.
او متولد محله بیرون قلعه شهر مراغه بود و تا زمان اخذ مدرک دیپلم در این شهر تحصیل کرد. حسین زاده در سال ۷۴ با رتبه ۱۷۵ در رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران پذیرفته شد و کارشناسی ارشد خود را نیز با رتبه ممتاز در همین دانشگاه طی کرد.
او برای دوره دکتری، بورسیه فرانسه را بدست آورده بود اما از آن انصراف داد و به عنوان بورسیه داخل کشور و عضو هیات علمی دانشگاه تهران به تحصیلات خود ادامه داد. او مدرک دکتری اش را نیز در سال گذشته اخذ کرده بود.
مدرس دانشگاه تهران، نماینده تام الاختیار نهاد نمایندگی رهبری در شورای نظارت بر نشریات و تشکل های سیاسی دانشگاه تهران، مشاور شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت ریاست جمهوری، مشاور بنیاد شهید در معاونت حقوقی و امور مجلس، عضو هیات مدیره و معاونت انجمن علمی انقلاب اسلامی ایران، قائم مقام کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در استان قم، عضو شورای برنامه ریزی مدیریت هماهنگی امور استان های ستاد اقامه نماز کشور، مشاور معاون پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، همکاری با کار گروه اقتصاد و بانکداری اسلامی دبیرخانه کمیته دائمی پدافند غیر عامل کشور، نماینده وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در دانشگاه حضرت فاطمه معصومه (س) و عضو شورای تحریریه نشریه معارف ویژه استادان گروه های معارف اسلامی سراسر کشور از جمله سوابق دکتر حسین زاده بود.
او در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد حمایت اصولگرایان بود و در مرحله دوم آن توانست بر «مهدی دواتگری» نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس نهم که از سوی اصلاح‌طلبان حمایت می شد، غلبه کند.
حسین زاده در جریان تبلیغات انتخاباتی، رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم و تلاش برای ایجاد اشتغال جوانان را اولویت مجلس دهم خوانده بود و بر «پیگیری مطالبات اقشار مختلف اعم از فرهنگی، پزشکی، بازاری، نظامی، کارگری و کشاورزی» تاکید داشت.
در این میان، سخنرانی او در روز هفتم اردیبهشت در میدان پاسداران مراغه و در جمع کارگران ساختمانی بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشت. او در این سخنرانی تاکید کرده بود که اگر نماینده شود، با برنامه ریزی، وضعیت کارگران ساختمانی را ساماندهی خواهد کرد و صبحانه خود را نیز با آنها خواهد خورد.
حسین زاده در این سخنرانی به زبان آذری گفته بود: « من نه تنها افتخار می کنم پدرم خیاط و کارگر بوده بلکه افتخار می کنم که خودم هم کارگرم. من استاد دانشگاهم اما کارگری هم کرده ام و به آن افتخار می کنم. »
وی با تاکید بر اینکه « اگر نماینده تان سرمایه دار باشد، به فکر سرمایه داران خواهد بود»، خود را «سرباز رهبر» خوانده و برخی مسئولان کشور را با اظهاراتی تند خطاب قرار داده بود.
حسین زاده گفته بود:« ... به من سرباز رهبر می گویند. هیچ کس نمی تواند چیزی به من بگوید چون هر کس از قانون تخطی کند پدرش را درمی آورم.»
وی با تاکید بر اینکه با احداث کارخانه در مراغه، باعث اشتغال آفرینی خواهد شد، افزوده بود:« من با کسانی که بخوابند و تنبل باشند کاری ندارم اما اگر کسی بخواهد کار کند، با عنایت الهی کار ایجاد خواهیم کرد.»
او در سخنانی تند نسبت به رقبا و اظهاراتی توهین آمیز علیه سرمایه داران، خطاب به مردم گفته بود:« مواظب باشید به سرمایه دار رای ندهید. خون شما را به شیشه می کشد. سرمایه داران نوکر سرمایه داران هستند. دیگران از آنها حساب می برند اما من از سرمایه دار حساب نمی برم....»
حسین زاده ، اما پیش از آنکه فرصت کند شعارهایش را جامه عمل بپوشاند و در کسوت نماینده مردم مراغه و عجبشیر در ساختمان بهارستان مجلس حاضر شود، بامداد امروز در حالی که برای شرکت در همایش منتخبان مجلس دهم راهی تهران بود، در سانحه رانندگی درگذشت.
سرهنگ بهرام زینلی رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: حسین زاده ساعت 5 و 45 دقیقه بامداد امروز بر اثر واژگونی خودروی پژو پارس حامل او در کیلومتر 63 باند جنوبی آزاد راه قزوین - زنجان، جان خود را از دست داد.
وی افزود: در بررسی های به عمل آمده از سوی کارشناسان پلیس راه، مشخص شد که خودروی یاد شده به دلیل خواب آلودگی و خستگی راننده و عدم توجه او به جلو، پس از برخورد با تپه حاشیه راه منحرف و واژگون شده است.
این مسئول انتظامی اضافه کرد: در این حادثه، فقط حسین زاده جان باخت و چهار سرنشین دیگر این خودرو که آسیب دیده اند، به بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان انتقال یافته اند.
سیام **6084 **1551

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال