گواردیولا بدنبال پایان دادن به ناکامی های بایرن در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال بایرن مونیخ در دیدار برابر اتلتیکو مادرید تلاش می کند، از سومین ناکامی بایرن در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل حریفان اسپانیایی جلوگیری کند.

به گزارش ایرنا از رویترز، روز سه شنبه بایرن مونیخ در دیدار برگشت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا میزبان اتلتیکو مادرید است. دیدار رفت با نتیجه یک بر صفر به سود اتلتیکو پایان یافت.
پپ گواردیولا وقتی در سال 2013 به بایرن پیوست، وارث قهرمان اروپا بود. ولی از آن زمان تاکنون، این تیم در مرحله نیمه نهایی شکست های متوالی را متحمل شده است. آنها در سال 2014 از رئال مادرید و فصل گذشته از بارسلونا شکست خوردند.
امید گواردیولا برای صعود به فینال لیگ قهرمانان اروپا بعد از شکست یک بر صفر در دیدار رفت کمرنگ شده است.
گواردیولا در پایان فصل بایرن مونیخ را به مقصد منچسترسیتی ترک می کند و این آخرین فرصت او برای فتح اروپا با این تیم آلمانی است. بایرن مونیخ تاکنون پنج بار قهرمان اروپا شده است و اولین جام قهرمانی را با شکست اتلتیکو در فینال رقابتهای 1974 تصاحب کرد.
گواردیولا در این باره به خبرنگاران گفت: همه چیز تمام نشده است و ما هنوز فرصت داریم. اگر شکست بخوریم شما می توانید مرا بکشید. ولی هنوز فرصت داریم.
دیه گو سیمئونه سرمربی اتلتیکو مادرید نیز معتقد است که امکان صعود برای هردو تیم وجود دارد.
وی گفت: بازی در مونیخ به این معناست که هواداران بایرن از این تیم حمایت می کنند. اما ما هم فرصت گلزنی خارج از خانه را داریم.
توماس مولر مهاجم بایرن مونیخ که در دیدار شنبه برابر مونشن گلادباخ گلزنی کرد و در انتظار چهارمین قهرمانی متوالی بوندسلیگا است، با تاکید بر گلزنی مقابل اتلتیکومادرید، گفت:‌ ما باید سه شنبه آتش بازی راه بیندازیم.
حضور مولر در بایرن یکی از هشت تغییر در این تیم بعد از بازی مقابل اتلتیکو است. بواتنگ نیز که به علت مصدومیت از ماه ژانویه در میادین حضور نداشته است، به بایرن بازگشته است.
آرین روبن که به علت مصدومیت همسترینگ دو ماه از میادین دور بوده است، گفت که برای بازگشت به مسابقات مبارزه می کند.
گواردیولا همچنین گفت که نمی داند آیا فرانک ریبری برای این بازی بهبود می یابد یا خیر.
وی که باداشتوبر مدافع تیم را نیز در اختیار ندارد، گفت: ما هر کاری برای بازگشت ریبری انجام خواهیم داد.
شاگردان سیمئونه در شش بازی گذشته خود در لیگ اسپانیا پیروز شده اند و در چهار بازی متوالی دروازه خود را بسته نگه داشته اند. آنها بعد از پیروزی برابر رایووایکانو، با بارسلونا صدرنشین لالیگا هم امتیاز هستند.
سیمئونه بعد از این دیدار گفت:‌ بازی خیلی نزدیکی بود. خواهیم دید که چه کسی از فرصت ها بیشترین استفاده را خواهد کرد.
دیه گو گودین مدافع میانی اتلتیکو از مصدومیت همسترینگ بهبود یافته است. همچنین یانیک فریرا برای بازی آماده است. تیاگو مندس با وجود اینکه هنوز آ‌ماده بازی نیست، همراه تیم عازم مونیخ می شود.
ورزشی**1210**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال