ابوترابی فرد: مدیریت دانش بنیان راه را برای اقتصاد مبتنی بر دانش هموار می سازد

کیش - ایرنا - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم و نگاه ها باید مبتنی بر علم باشد گفت: مدیریت دانش بنیان راه را برای اقتصاد مبتنی بر دانش محوری هموار می سازد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد در مراسم بزرگداشت مقام والای معلم که در پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران برگزار شد اظهار داشت : باید به دنبال علم باشیم واولویت ها را در مدیریت سیاسی ،فرهنگی و اقتصادی کشور لحاظ کنیم.
وی تصریح کرد : اگر بخواهیم انسان موثری باشیم باید یک انسان عالم باشیم.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم و نگاه ها باید مبتنی بر علم باشد گفت: مدیریت دانش بنیان راه را برای اقتصاد مبتنی بر دانش محوری هموار می سازد.
وی با تاکید بر اینکه همه موفقیت های انسان در سلوک علمی و مشکلات نیز در سلوک غیر علمی است افزود: تصمیم هایی که بدون پشتیبانی علمی اتخاذ می شود مورد نقد و برنامه هایی که با پشتیبانی علمی است مورد احترام قرار می گیرد.
حجت الاسلام ابوترابی با گرامیداشت مقام ارزشمند معلم گفت: معلم آراسته به علم است و راه را برای انتقال دانش به دیگران هموار می سازد و از جایگاهی فاخر در جامعه برخوردار است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ثمره علم معرفت و آراسته شدن به دانش از مقام انسان است افزود: انسان نماد علم است و با علم شناخته می شود .
امام جمعه کیش نیز در این مراسم به جایگاه رفیع معلم اشاره کرد و گفت: معلم و استاد همیشه با انسان ها سروکار دارند و جایگاه آنان شریف و رفیع است.
حجت الاسلام حسن علیدادی با یاد آوری اینکه رسالت معلم رسالتی بزرگ و ارزشمند است تاکید کرد : رسالت هر استادی در اندیشه های شایسته و اعمال بایسته خلاصه می شود.
وی گفت: رفتار و کردارها از سوی اساتید در کلاسها ماندگار هستند و در ذهن شاگران ماندگارتر می مانند.
رئیس پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران به نقش دانشگاه در اقتصاد اشاره کرد و افزود: توسعه باید بر اساس دانش بنیان باشد تا اقتصاد نیز بر مبنای آن شکل بگیرد.
منصور خلیلی عراقی اظهار داشت : اگر بخواهیم نظام اقتصادی مبتنی بر دانش داشته باشیم باید بیشتر به دانشگاه ها توجه شود .
مراسم گرامیداشت روز معلم با حضور مسئولان سازمان منطقه ازاد کیش ، جمعی از استادان و دانشجویان جمعه شب در پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران برگزار شد .
مسابقه شعر خوانی با محوریت گرامیداشت روز معلم نیز بخشی از این مراسم بود.
1630**1641 /1484

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال