وزنه برداری قهرمانی آسیا/موسوی: از عملکردم راضی نیستم

تاشکند- ایرنا - دارنده مدال نقره پیکارهای وزنه برداری قهرمانی سال 2016 آسیا در تاشکند گفت: اولین حضور بین المللی خودم را در این مسابقات تجربه می کردم، ولی آنطوری که می خواستم نتوانستم کار کنم و از عملکردم راضی نیستم.

سید ایوب موسوی روزجمعه در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا افزود: با کسب مدال نقره آسیا توانستم جواب زحمات رئیس فدراسیون، سرمربی تیم ملی، مربیان و همچنین پدر و مادرم را بدهم و دل مردم ایران را شاد کنم. البته مردم کشورمان ارزش مدال طلا را دارند که متاسفانه نتوانستم به این مهم دست یابم و امیدوارم در مسابقات آینده جبران کنم.
وی در مورد رقابت های قهرمانی آسیا در تاشکند نیز گفت: در این مسابقات مقداری از لحاظ فکری به دلیل تجربه نداشتم آماده نبودم و به خودباوری نرسیده بودم که با وجود همه این مسائل توانستم مدال نقره بگیرم.
این وزنه بردار آبادانی تیم ملی با بیان اینکه با حضور در اولین تجربه بین المللی مقداری از فشار و استرس رقابت های بین المللی در من کاهش یافته است، تصریح کرد: اکنون برای حضور در بازی های المپیک ریو بسیار امیدوارم و حدود یک ماه دیگر باید در تورنمنت بین المللی جام فجر در تهران شرکت کنم و سعی می کنم که بهترین رکوردهای خودم را بزنم تا بتوانم یکی از اعضای تیم ملی در المپیک باشم.
وی ادامه داد: آرزوی همه ورزشکاران حضور در المپیک و قهرمانی در این رویداد بزرگ ورزشی است و امیدوارم در صورت حضور در ریو با کسب مدال خوشرنگ مردم ایران را شاد کنم.
وی درخصوص ضعف هایی فنی که درمسابقات آسیایی تاشکند با آن مواجه بود نیز گفت: سعی دارم این نقطه ضعف ها را با تمرینات زیاد و با کمک سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی برطرف کنم. در حرکت یک ضرب زمانی که نتوانستم وزنه 156 کیلوگرمی را بالای سرببرم این تصور را کردم که همه فکر می کنند حرکات دوم و سوم را نیز خراب می کنم اما اینگونه نبود چرا که در حرکت اول مقداری استرس داشتم و در حرکات بعدی وزنه های خوبی را بالای سر بردم.
موسوی با قدردانی از زحمات مسئولان فدراسیون و همچنین سرمربی تیم ملی سجاد انوشیروانی برای آماده سازی ملی پوشان گفت: مربیان استان خوزستان رضا کاظمی نژاد وهمچنین اولین مربی من ولی غفاری در آبادان نیز زحمات زیادی برای من کشیدند تا من به این جایگاه برسم.
سیدایوب موسوی درنخستین تجربه بین المللی درپیکارهای قهرمانی آسیا روز گذشته درحرکت یک ضرب با 158 کیلوگرم و در دو ضرب با 198 کیلوگرم و مجموع 356 کیلوگرم دو مدال نقره (دو ضرب و مجموع) را کسب کرد.
دراین دسته دنیس اولانوف دارنده مدال طلای جوانان آسیا از قزاقستان با مجموع 373 کیلوگرم تیم قزاقستان را صاحب سه مدال طلا کرد.
همچنین سو ینگ از چین و دارنده طلا و نقره جوانان جهان با مجموع 355 کیلوگرم سوم شد.
چهل و ششمین دوره رقابت های وزنه برداری قهرمانی سال 2016 آسیا از 5 تا 11 اردیبهشت در شهر تاشکند برگزار می شود.
همچنین از ساعت 18:30 امروز جمعه رقابت های دسته 94 کیلوگرم آغاز می شود که علی هاشمی و رضا بیرالوند به روی تخته خواهند رفت.
ورزشی**1067**1724

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال