آزادکاران نوجوان ایران در تورنمنت بین المللی باکو دوم شدند

باکو - ایرنا - کشتی گیران آزادکار نوجوان ایران روز پنجشنبه در پایان رقابت های بین المللی جام فدراسیون کشتی آذربایجان، با کسب چهار مدال طلا، پنج نقره و چهار برنز با 85 امتیاز به مقام دوم این رقابت ها رسیدند.

علی حافظی پور آزادکار وزن 42 کیلوگرم کشورمان در مرحله فینال در برابر رامیز حسن اف از جمهوری آذربایجان حاضر شد ولی نتوانست به وی غلبه کند و با امتیاز 8 بر 2 شکست خورد .
در رقابتهای وزن 42 کیلوگرم همچنین سید علی عظیمی برای کسب مدال برنز با امتیاز 9 بر 6 به رویال کاظمزاده از جمهوری آذربایجان غلبه کرد .
مهدی عشقی واسیکولایی آزادگار کشورمان در وزن 46 کیلوگرم در فینال با امتیاز 10 بر 0 در برابر القار مجید اف حریف آذربایجانی به پیروزی درخشان دست یافت و مدال طلا را از آن خود کرد .
در این وزن همچنین امیر حسین خدابخش عضو تیم نوجوانان کشورمان در رقابت برای کسب مدال برنز به دوغان کارا از ترکیه با امتیاز 10 بر 2 غلبه کرد .
در مسابقه فینال وزن 50 کیلوگرم امیر پرسته آزاد کار کشورمان عسگر محمد علی اف از جمهوری اذربایجان را با امتیاز 4 بر 0 شکست داد و دومین مدال طلا را به کشورمان ارمغان کرد .
در مسابقه فینال وزن 54 کیلوگرم مجید داستان در برابر محمدحاجی قاسم اف حریف آذربایجانی خود با امتیاز 5 بر 0 شکست خورد و به مدال نقره قانع شد .
در مسابقه کسب مدال برنز در این وزن رضا علیجان زاده با امتیاز 3بر 1 به توران بایرام اف از جمهوری آذربایجان غلبه کرد .
حمید رحیمی آزاد کار نوجوان کشورمان در وزن 58 کیلوگرم با وجود این که با شکست همه حریفان خود به فینال راه یافت ولی در این مرحله در برابر معمار کیلیچ از ترکیه با امتیاز 3بر 2 شکست خورد و صاحب مدال نقره شد .
امیر حسین کاوسی کشتی گیر وزن 63 کیلوگرم کشورمان نیز در فینال نتوانست در برابر حسین حسین زاده از جمهوری آذربایجان موفق شود و با امتیاز 4 بر 3 مدال طلا را به وی واگذار کرد و صاحب مدال نقره شد .
در مرحله فینال آزادکاران وزن 69 کیلوگرم صیاد غلامی عضو تیم نوجوان کشورمان در برابر دغوخان کالایچی از ترکیه حاضر شد و باوجود این که این مسابقه با 3بر 3 مساوی شد ولی داوران کشتی گیر ترکیه ای را با امتیاز فنی پیروز اعلام کردند .
در فینال مسابقه وزن 76 کیلوگرم مصطفی نجفی آزادکار کشورمان با امتیاز 6 بر 2 به مرت چیکماز از ترکیه غلبه و مدال طلا را از آن خود کرد .
همچنین در فینال مسابقه کشتی گیران وزن 100 کیلو گرم عرفان جعفری عضو تیم ملی کشورمان با امتیاز 5 بر 1 فیض الله آکترک از ترکیه را شکست داد و صاحب مدال طلا شد .
عرفان ایوبی کشتی گیر دیگر ایرانی در وزن 100 کیلوگرم برای کسب مدال برنز به الگوجا ببالانچیوادزه از گرجستان با امتیاز 5 بر 0 غلبه کرد .
مسابقات کشتی آزاد نوجوانان امروز و در سومین روز تورنمنت بین المللی کشتی فرنگی و آزاد نوجوانان و جوانان جام فدراسیون کشتی آذربایجان با حضور 115 آزادکار نوجوان از 11 کشور برگزار شد.
در رقابتهای کشتی آزاد نوجوانان تیم ملی جمهوری آذربایجان با 86 امتیاز اول ، تیم ملی ترکیه با 76 امتیاز سوم شدند .
روز جمعه و در آخرین روز این تورنمنت بین المللی رقابت های آزادکاران جوان برگزار می شود.
خاورم **337** 3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال