اسقف اعظم ارامنه تهران:

ایران درغم نسل کشی ارامنه همواره در کنار ما بود

تهران- ایرنا- اسقف اعظم ارامنه تهران گفت: بعد از نسل کشی یکصدو یکمین سالگرد ارامنه توسط دولت ترکیه عثمانی ایران درغم نسل کشی ارامنه همواره در کنار ما بود.

به گزارش خبرنگاراجتماعی ایرنا، سبوه سرکیسیان روز شنبه در نشست خبری یکصد ویکمین سالگرد نسل کشی ارامنه ، افزود: در این نسل کشی بزرگ که 5/1 میلیون نفر از ارامنه کشته شدند، ایرانیان همواره در رنج و غم ما سهیم بودند و ما ارامنه از این امر خوشحالیم.
وی ادامه داد: در این یک قرن که از نسل کشی ارامنه می گذرد همواره ما ارامنه برای احقاق حقوق خود تلاش کرده ایم و به آینده نیزخوشبین هستیم.
سرکیسیان با اشاره به اینکه این صد سال که توام با جنگ و خونریزی بود، گفت: اما این مساله مانع پیشرفقت ما نشد و ما به زندگی و سازندگی خود ادامه دادیم.
وی با اشاره به گذشت یک قرن این فاجعه انسانی تاکیدکرد: هیچ حرکتی مبنی بر شناسائی و محکوم کردن این نسل کشی از سوی ترکیه نبودیم.
اسقف اعظم ارامنه تهران گفت: حمایت شخصیت ها و سازمان ها در محکوم کردن این نسل کشی موجب می شود تا کشورهای صلح طلب در کنار ما باشند و بتوانیم از حق خود دفاع کنیم.
سرکیسیان تاکید کرد: دریکصد و یکمین سالگرد این نسل کشی در یک فراخوان می خواهیم به مقامات ترکیه بگوییم که با تاریخ خود آشنا شوند و واقعیت های این نسل کشی را بشناسد.

** امروز ترکیه از داعش حمایت می کند
اسقف اعظم ارامنه تهران با اشاره به اوضاع کنونی منطقه و شکل گیری گروه های افراطی و تروریستی تاکیدکرد: امروز ترکیه از داعش حمایت می کند.
وی تصریح کرد: ما بعد ازگذشت یک قرن هنوز هر روز به یاد کشته شدگان این واقعه دردناک هستیم و ایمان داریم که یک روز عدالت جایگاه واقعی خود را در حیات بشری پیدا خواهد کرد.
پانزده آوریل یکصد و یکمین سالگرد نسل کشی ارامنه به دست دولت ترکیه عثمانی است در این روز مراسمی با عنوان نسل کشی و افراطی گری از ارمنستان تا سوریه در باشگاه آرارات برگزارمی شود.
درمراسم یکصدو یکمین سالگرد نسل کشی ارامنه، اسقف اعظم ارامنه تهران و نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی و جمعی از ارامنه تهران با نثار گل به صورت نمادین یاد و خاطره شهدای ارمنی گرامی داشته شد و فردا نیز مراسم عشای ربانی نیز برگزارمی شود.
اجتمام**2181**1540**1724

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال