وزیرعلوم ازتدوین طرح علمی افزایش حقوق پایه اعضای هیات علمی خبر داد

سمنان- ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تدوین طرح علمی به ‌منظور افزایش حقوق پایه اعضای هیات‌ علمی دانشگاه ها خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمد فرهادی عصر سه شنبه در نشستی با دانشگاهیان استان سمنان در سالن میثاق دانشگاه سمنان بیان داشت: هم‌ اکنون اعضای هیات‌ علمی دانشگاه ها به خصوص اعضای استخدامی 1384 به قبل با مشکلات بسیار زیادی مواجه‌ هستند.
وی خواستار اصلاح حقوق پایه اعضا هیات‌ علمی شد و تصریح کرد: تاکنون این اقدام دو بار انجام‌ شده است و در سال 95 اقداماتی برای اصلاح حقوق پایه باید انجام‌ شود و از این رو کار مطالعاتی انجام شده است و طرح علمی برای ارائه به مجلس آماده می شود.
فرهادی از ارائه طرح افزایش حقوق اعضای هیات‌ علمی در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خبر داد و تصریح کرد: برای ارائه این طرح به مجلس منتظر زمان و آماده ‌سازی مناسب طرح هستیم.
وی از فعالیت 38 پارک علم و فناوری در کشور خبر داد و بیان کرد: این تعداد در حال افزایش است و توزیع اعتبارات برای این تعداد مشکل است.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اهمیت به مقوله پژوهش، تاکید کرد: در برنامه ششم توسعه اهمیت به بحث پژوهش بیشتر خواهد شد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: از سال 78 تاکنون بودجه ‌ای برای تجهیزات دانشگاه‌ها اختصاص نیافته است اما در برنامه ششم توسعه، سهم اعتبارات تامین تجهیزات دانشگاه ها به سه تا چهار درصد خواهد رسید.
وی با اشاره به طرح آمایش آموزش عالی، گفت: در این ساماندهی و اصلاحاتی انجام خواهد شد و مراکز مورد نیاز تاسیس می شوند و برخی مراکز نیز با هم ادغام می شوند و رشته‌های جدیدی نیز اضافه و یا حذف می شوند.
وی در خصوص مشکلات ثبت اختراع در کشور اظهار داشت: هم ‌اکنون سازمان پژوهش‌ های علمی و صنعتی ایران متولی این کاراست و صندوق حمایت از مخترعان نیز از این افراد حمایت می‌ کند اما قانون جامع صنعتی و فکری به ‌منظور حمایت از مخترعان تدوین ‌شده و به مجلس رفته است.
فرهادی از اجرای طرح جذب نخبگان خبر داد و ابراز کرد: در هرسال تعداد 100 نفر از نخبگان کشور که از دانشگاه ‌های برتر دنیا فارغ ‌التحصیل شده‌ اند می ‌توانند جذب دانشگاه ‌ها شوند و به مدت یک سال حقوق آن‌ ها را بنیاد نخبگان تامین کرده تا رویه جذب آن‌ ها در وزارت علوم انجام شود.
برنامه های رئیس جمهوری و هیات دولت در بیست و ششمین سفر استانی به استان سمنان، شرکت در شورای اداری، نشست با نخبگان، علما و ایثارگران، نشست با سرمایه گذاران و امضای نمادین تعدادی تفاهم نامه و مصاحبه مطبوعاتی است.
کاروان تدبیر و امید از 24 دی سال 92 تاکنون به استانهای خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام ، لرستان، چهارمحال و بختیاری ، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی ، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان ، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستانهای استان تهران (شهریار ، ملارد و قدس)، خراسان شمالی، کردستان، شهرستانهای استان تهران( اسلامشهر ، رباط کریم و بهارستان)، همدان، مازندران، شهرستان ری (جنوب تهران)و یزد سفر داشتند.
6026/ 1596

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال