تروریست ها کلیسای مریم مقدس حلب را تخریب کردند

تهران – ایرنا - گروه های تروریستی بامداد روز دوشنبه با حمله به منطقه ای در شمال حلب، بخش اعظم کلیسای مریم مقدس را تخریب کردند.

به گزارش پایگاه خبری اسپوتنیک،منابع محلی در حلب به این پایگاه خبری گفته اند که منطقه «شیخ مقصود» بیش از گذشت یک ماه، همچنان از سوی گروه های تروریستی هدف قرار گرفته است.
این منابع تاکید کرده اند که حمله های تروریستی نه تنها غیرنظامیان را هدف قرار داده اند، بلکه به اماکن مقدس و مذهبی نیز کشیده شده به گونه ای که بخش بزرگی از کلیسای مریم مقدس واقع در این منطقه تخریب شده است.
در موردی مشابه، «کلیسای کومیداس» نیز از سوی گروه های تروریستی هدف قرار گرفته بود، افزون بر این که مسجد جامع «استانبولی» نیز از این حملات بی نصیب نبوده است.
کلیسای جامع حضرت مریم از زیباترین کلیساهای حلب به شمار می رود که بنای ساخت آن به قرن نوزدهم میلادی باز می گردد.
منابع میدانی پیشتراعلام کرده بودند: گردان موسوم به جیش الاسلام دیگر گروه تروریستی فعال در سوریه، منطقه «شیخ مقصود را با سلاح های شیمایی هدف قرار داده اند که در جریان این حمله، شمار زیادی کشته و زخمی شده بودند.
آتش بس سوریه از اوایل اسفند 94 برای برای برقراری صلح و آرامش در این کشور جنگ زده که بیش از 5 سال درگیر جنگ داخلی است، آغاز شد، اما شامل گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره نمی شود.
کشور بحران زده سوریه بیش از 5 سال است که درگیر جنگ تمام عیاری است که از سوی غرب و در راس آنها آمریکا و دیگر کشورهای منطقه حمایت می شود.
خاورم**9363**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال