انتظام بخشی پلیس و نظارت بر محیط های اطراف برگزاری مراسم اعتکاف

تهران-ایرنا- جانشین پلیس پیشگیری نیروی انتظامی از تمهیدات ویژه پلیس پیشگیری برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف خبر داد و گفت: راهبرد ناجا در انتظام بخشی به مراسم اعتکاف مردم محور است و در راستای ارتقاء نظم و امنیت عمومی مراکز جمعیتی زیر ذره بین پلیس است.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی، افزود: اعتکاف از رویش های تاثیر گذار انقلاب اسلامی است و از مولفه های قدرت نرم اسلام در برابر دشمنان و تهاجم فرهنگی است و در گذشته اعتکاف به این شکوه و عظمت و وسعت برگزار نمی شد، لیکن در سال های اخیر مردم بویژه جوانان استقبال با شکوهی از این مراسم معنوی دارند.
وی با بیان اینکه ایام اعتکاف رسالت پلیس را برای برقراری نظم و امنیت سنگین تر می کند، افزود: در این راستا پلیس پیشگیری طرح های ویژه ای به منظور فراهم آوری فضای آرام برای معتکفان در دستور کار دارد تا این مراسم معنوی در یک فضای آرام برگزار شود.
جانشین پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: در این ایام پلیس، نظارت های خود را در محیط های پیرامونی برگزاری مراسم اعتکاف تشدید و اقدامات انتظامی و مراقبتی خاص در راستای ارتقاء امنیت این مراسم خواهد داشت.
معصوم بیگی اضافه کرد: با توجه به اینکه برخی به شکل خانوادگی در این مراسم معنوی حضور دارند و در برخی محلات منازل خالی از سکنه می شود نظارت 'محله محور' پلیس پیشگیری نیزبیشتر می شود.
وی با بیان اینکه پلیس پیشگیری هم زمان با ایام اعتکاف هیچ مسجد را بدون مراقبت و نظارت نخواهد گذاشت، گفت: تامین نظم و امنیت مکان های محوری و مراکز جمعیتی همیشه مورد توجه جدی نیروی انتظامی بوده است.
وی با توصیه به معتکفان اضافه کرد: معتکفان برای حضور در مساجد بویژه کسانی که مساجدی را خارج از محله خود برگزیده اند از خودروی شخصی استفاده نکنند که مجبور به پارک خودرو برای چند روز متوالی در حاشیه خیابان یا محلات شوند و در صورت استفاده از خودروی شخصی از پارگینگ های مجاز استفاده کنند تا ضمن کمک به پیشگیری از وقوع سرقت در آمد و شد نیز تسهیل شود.
این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: مردم ضمن هوشیاری لازم ، در صورت مشاهده هر مورد مشکوکی، با 110 تماس بگیرند و یا به نزدیک ترین کلانتری محل و یا مامور انتظامی اطلاع دهند.
مراسم اعتکاف از 13 رجب همزمان با تولد حضرت علی (ع) آغاز شده و تا سه روز - پانزدهم رجب - ادامه دارد.
این مراسم امسال بر اساس سال خورشیدی دوم تا چهارم اردیبهشت ماه در مساجد و مراکز مذهبی سراسر کشور برگزار می شود.
اجتمام(1)9105** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال