رئیس فدراسیون کوهنوردی: آموزش و پرورش و دانشگاه ها تعامل خوبی با ما ندارند

ارومیه- ایرنا- رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: آموزش و پرورش و دانشگاه ها در راستای اجرای طرح استعدادیابی تعامل خوبی با این فدراسیون ندارند.

«رضا زارعی» روز یکشنبه در مجمع سالیانه هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی آذربایجان غربی افزود: پایه و اساس اجرای طرح استعدادیابی باید از مدارس و دانشگاه ها شروع شود و ایجاد تعامل و همکاری با این دو نهاد از مواردی است که مورد توجه اغلب فدراسیون های ورزشی قرار دارد.
وی اظهار کرد: در این راستا همکاری فدراسیون های دانش آموزی و دانشگاهی نیز با فدراسیون کوهنوردی خوب نیست و نبود تفاهم نامه با وزارت آموزش و پرورش و وزرات علوم کار را برای اجرای طرح استعدادیابی کوهنوردی مشکل کرده است.
زارعی گفت: امروزه گرایش آموزش و پرورش و دانشگاه ها بیشتر به رشته هایی همچون فوتبال، والیبال، بسکتبال و هندبال است و توجه به رشته کوهنوردی در این میان مغفول مانده است.
وی افزود: فدراسیون کوهنوردی برای جذب استعدادهای این رشته در رده های سنی پایه مجبور است خود به طور مستقیم با مدارس و مراکز آموزشی و دانشگاهی ارتباط برقرار کند.
زارعی اظهار کرد: توجه به بحث آموزش و توسعه بسترهای زیرساختی و تشکیلاتی هیات موجب شده رتبه هیات استان آذربایجان غربی به جایگاه یازدهم کشور ارتقاء یابد.
وی گفت: با برنامه ریزی دقیق و اصولی می توان تهدیدهای موقعیت سوق الجیشی استان آذربایجان غربی را به فرصت تبدیل کرده و از منابع طبیعی موجود بهترین استفاده را کرد.
زارعی ادامه داد: توجه به موضوع هیمالیا نوردی، همگانی کردن کوهنوردی و اجرای طرح استعدادیابی و جذب و آموزش رده سنی پایه از مواردی است که باید مورد توجه مسئولان هیات های استانی و شهرستانی قرار گیرد.
«عبدالله چمن گلی» مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نیز در این مجمع گفت: ورزش کوهنوردی رشته ای خاص و منحصر به فرد است که علاقه مندان و ورزشکاران آن با طبیعت بکر و عظمت بزرگ الهی در اوج قله های سر به فلک کشیده سر و کار دارند.
وی اظهار کرد: عملکرد هیات کوهنوردی استان در یک سال اخیر قابل قبول بوده است و حضور چهار ملی پوش در معیت تیم ملی کوهنوردی نشانگر فعالیت خوب دست اندرکاران این رشته ورزشی است.
«محمد نوبخت نیا» رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی آذربایجان غربی نیز در این مجمع افزود: توجه به موضوع آموزش یکی از رویکردهای مهم هیات در سال 94 بوده است.
وی اظهار کرد: ارتقاء از رتبه 21 به رتبه 11 کشور، برگزاری جشنواره سنگ نوردی در ماکو، برگزاری سه مرحله اردوی انتخابی هیمالیانوردی برای اعزام نفرات برتر برای صعود به قله آرارات ترکیه، صعود سراسری به قله تفتان، صعود زمستانی شمالغرب به قله سبلان و برگزاری دوره مبانی محیط زیست و کارآموزی نقشه خوانی اهم برنامه های هیات کوهنوردی آذربایجان غربی در سال جاری است.
نوبخت نیا گفت: حضور منصور عزیزی، رضا فتاحی قاضی، صابر رحیمی و کیوان قادرپور چهار کوهنورد ملی پوش استان در لیست دعوت‌ شدگان به هشتیمن مرحله اردوی تیم ملی امید از دیگر موفقیت های هیات کوهنوردی استان است.
به گزارش ایرنا، در پایان این نشست، از پیشکسوتان، ورزشکاران و روسای هیات های شهرستانی با اهدای لوح یابود و جوایزی تجلیل شد.
در این مجمع تقویم ورزشی سال 95 هیات کوهنوردی استان با موافقت تمامی اعضای به تصویب رسید.
شبس*7126/1905*1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال