یك مسئول معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در گفت و گو با ایرنا

دولت دنبال ساماندهی زنان کارتن خواب است

تهران – ایرنا – دبیرکارگروه سلامت و محیط زیست معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: دولت، معاونت زنان و سازمان های متولی دنبال ساماندهی وضعیت زنان کارتن خواب هستند و هیچ برنامه ای برای عقیم سازی این زنان ندارند.

ناهید خداکرمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: ما با عقیقم سازی مخالفیم چون زنان کارتن خواب بیشتر نیاز به خدمات مددکاری دارند و هرگز دولت، وزارت بهداشت و معاونت زنان هیچ تصمیمی را بدون نظر کارشناسی اعلام نمی کنند، آنطور که برخی از رسانه ها اعلام کرده اند که طرح عقیم سازی از سوی معاونت زنان اجرا می شود.
سال گذشته در جلسه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاوران امور بانوان در دستگاههای اجرایی در وزارت بداشت یکی از فعالان زن موضوعی تحت عنوان عقیم سازی زنان کارتن خواب را مطرح کرد که وزیر بهداشت پس از پایان این نشست در جمع خبرنگاران اعلام کرد که هیچ طرحی برای عقیم سازی این زنان وجود ندارد و هر برنامه ای برای این زنان معتاد نیازمند ارائه خدمات آموزشی است و معاونت امور زنان هیچ اظهار نظری در این باره نداشته است، اما اکنون پس از گذشت یکسال یکی از رسانه ها این موضوع را به نق شهیندخت مولاوردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح کرده است.
وی تصریح کرد: معاونت زنان در واکنش به این موضوع اعلام می کند که چنین تصمیماتی نیاز به کار کارشناسی دقیق دارد و اولویت اجرای برنامه ها برای زنان کارت خواب آسیب شناسی از این پدیده شوم است.
وی ادامه داد: هرگز بحث عقیم سازی زنان کارت خواب از سوی این نهاد مطرح نبوده و مسئولان این نهاد معتقد هستند که باید توانمندسازی زنان و دختران برای پیشگیری از رفتارهای پرخطر، محو فقر و اشتغال برای زنان به ویژه سرپرستان خانوار را در برنامه کاری داشته باشیم و اینها اصل مهم در حل پدیده بی خانمانی در زنان و مردان است.
خداکرمی اضافه کرد: برخی رسانه های نوپا هرازگاهی بحث های کهنه و قدیمی را بازنشر می کنند که این موضوعات خوراک تبلیغاتی برای شبکه های خارج از ایران است و هیچ نفعی برای زنان کارتن خواب در کشور ندارد.
وی خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات زنان کارتن خواب نهادهای مختلفی مسئول هستند و همه انگشت های اتهام به سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است در صورتی که می شود با علت یابی و آسیب شناسی این مساله را حل کرد.
وی ابراز امیدواری کرد همه دستگاه های متولی از جمله شهرداری، بهزیستی، ناجا و قوه قضائیه با همکاری رسانه های گروهی بتوانند مشکل زنان کارتن خواب را حل کنند.
اجتمام(4)**7268 ** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال