انتخابات ماکو، شوط، پلدشت و چالدران تایید و شریف پور منتخب مردم اعلام شد

ارومیه- ایرنا- سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان از تایید صحت انتخابات در حوزه انتخابیه ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در جلسه امروز شورای نگهبان خبر داد و گفت: با این تصمیم عین الله شریف پور به عنوان ممتخب مردم این حوزه راهی مجلس دهم شد.

سیامک ره پیک روز چهارشنبه در بخش خبری صدای جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه قبلا صحت انتخابات در 206 حوزه انتخابیه مورد تایید قرار گرفته بود، افزود :‌ در خصوص حوزه انتخابیه ماکو برای اطمینان بیشتر و حفظ آرای مردم در نهایت تصمیم گرفته شد که کل صندوق های آرا بازشماری شود.
وی بیان کرد: اوایل هفته این بازشماری انجام شده و نتایج بررسی در شورای نگهبان مطرح شد که بر اساس آن نتیجه انتخابات منتخب اول با تعداد بسیار کم آراء پنج رای بالاتر از یک چهارم مجموع آرا به عنوان نفر اول حوزه انتخابیه ماکو برای شورای نگهبان احراز شد.
وی اظهار کرد: تصمیم شورای نگهبان نیز به این شکل مقرر شد که انتخابات حوزه ماکو در مرحله اول به اتمام رسیده و نفر اول حد نصاب لازم آرا را کسب کرده است و به این ترتیب نتیجه انتخابات در 207 حوزه انتخابیه کشور مشخص شد.
سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان همچنین از آمادگی هیات های نظارت برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: انتخابات مرحله دوم در 21 استان و 55 حوزه انتخابیه در 10 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
ره پیک اضافه کرد: رقابت در مرحله دوم با حضور 136 داوطلب برای 68 کرسی مجلس شورای اسلامی خواهد بود و همه مقدمات هم در بخش اجرایی و هم در بخش نظارتی فراهم است.
با مشخص شدن نتیجه انتخابات حوزه ماکو، شوط، پلدشت و چالدران، نتیجه انتخابات در سه حوزه ارومیه با دو نماینده و چهار نامزد، حوزه سلماس با دو نامزد و یک نماینده و نیز حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ و تکاب با دو نماینده و چهار نامزد در دور دوم مشخص می شود.
به این ترتیب رقابت دور دوم در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه آذربایجان غربی برای انتخاب پنج نماینده از میان 10 نامزد راه یافته به دور دوم ادامه می یابد.
در دور اول دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان غربی یک میلیون و 505 هزار و 486 نفر پای صندوق های رای رفتند.
میزان مشارکت مردم این استان در این انتخابات 65.5 درصد بود.
12 نفر از آذربایجان غربی در 9 حوزه انتخابیه راهی خانه ملت خواهند شد که از این میان هفت نامزد انتخاباتی در همان دور اول پیروز انتخابات شده و 10 نفر نیز برای نشستن بر پنج کرسی دیگر در دور دوم به رقابت خواهند پرداخت.
1905 /1596

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال