دفتر اصلی اخوان المسلمین در اردن پلمپ شد

تهران - ایرنا - روزنامه «الغد» اردن از بسته شدن دفتر اصلی اخوان المسلمین در این کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، مسئولان امنیتی اردن صبخ امروز (چهارشنبه) اقدام به بستن دفتر اصلی اخوان المسلمین در منطقه «العبدلی» شهر امان پایتخت این کشور کردند.
روزنامه اردنی الغد افزود: مسئولان امنیتی اردن دلیل این اقدام را فعالیت های بدون مجوز اخوان المسلمین اعلام کردند.
اخوان المسلمین اردن از زمان تشکیل جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از مدافعان اصلی این جنبش بوده و در همین راستا فشارهای زیادی را متحمل شده است.
اخوان‌المسلمین اردن به عنوان بزرگ‌ترین طیف اسلامگرای این کشور همواره مساله فلسطین و مبارزه با صهیونیست‌ها را در دستور کار خود قرار داده و پس از اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی در سال 1948 نیروهای اخوان المسلمین اردن در جهاد علیه صهیونیست‌ها شرکت کردند و تعداد زیادی شهید در این راه دادند.
پس از شکست سال 1967 نیز اخوان‌المسلمین اردن در عملیات‌ علیه رژیم صهیونیستی شرکت کرد و با ایجاد پایگاه‌های نظامی توانست موفقیت‌های زیادی را در مبارزه با نیروهای اشغالگر رقم بزند.
در سال 1987 که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تاسیس شد، این جنبش در اولین بیانیه خود اعلام کرد که شاخه اخوان المسلمین در فلسطین است و به طور آشکارا روابط خود را با اخوان اردن آغاز کرد.
به دلیل مواضع صریح اخوان المسلمین اردن و حمایت آشکار آن از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، طولی نکشید که این جماعت مورد خشم و غضب بسیاری از کشورهای عربی از جمله دولت اردن قرار گرفت.
خاورم**9366**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال