نمایشگاه 12 عکاس زن ایرانی و اسپانیایی در مادرید

مادرید- ایرنا- 12 عکاس برجسته زن اسپانیایی و ایرانی نمایشگاه «نگاه های همسو؛ ایران و اسپانیا: عکاسانی‌ در آینه»، آثار خود را به صورت زوجی با موضوع های از پیش تعریف شده به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا ، انجمن MED-OCC (مخفف خاورمیانه - غرب) که بیش از 15 سال پیش شکل گرفت، معتقد بود که اشتیاق های هنری و فرهنگی‌ بسیاری بین مردم کشورهای مختلف در عصر کنونی به رغم عدم شناخت متقابل هم وجود دارد.
«زارا فرناندز د مویا» یکی‌ از مدیران این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: نمایشگاه نگاه های همسو؛ ایران و اسپانیا: عکاسانی‌ در آینه، نخستین هم گروهی بین زنان آفریننده هنر ایرانی و اسپانیایی در این عرصه است که بدون هیچ تردیدی شوق و ذوق آنان شگفت آور می باشد.
وی اظهار کرد: بینندگان با مرور آثار نمایشگاه می‌ توانند دریابند که چگونه 12 عکاس زن نگاه های هم راستا دارند و هنرمندان برتری هستند و یک نمایشگاه بسیار زیبا و پر از داستان ها و چشم اندازها ارائه می‌ دهند.
در نمایشگاه مادرید براساس تعریف یک موضوع واحد یا نگاه موازی برای دو عکاس (زوجی) آثار «غزاله هدایت و مایته ویئتا»، «گوهر دشتی و ایزابل مونیوز»، «نیوشا توکلیان و ماریا زارازوا»، «رعنا جوادی و آمپارو گاریدو»، «هنگامه گلستان و کریستینا گارسیا رودرو»، «شادی قدیریان و سوله داد کوردوبا» به نمایش گذاشته شده است.
موضوع عکاسی گوهر دشتی و ایزابل مونیوز: نگرشی متحد در مورد یک ایران بیابانی و تقریبا رویایی، مکانی ناشناخته در بم.
موضوع عکاسی نیوشا توکلیان و ماریا زارازوا: چشم اندازهای شهری ، تصاویر ساکت و تاریخی شکنندگی ، تنهایی .
موضوع عکاسی رعنا جوادی و آمپارو گاریدو: استفاده استعاری از کاغذ های روشن و رنگ هایی‌ که سفری در زمان و تاریخ است.
موضوع عکاسی هنگامه گلستان و کریستینا گارسیا رودرو: جشن و آداب و رسوم سنتی ، عروسی، گزارش ها از زندگی‌ خانوادگی و روزمره.
موضوع عکاسی غزاله هدایت و مایته ویئتا: از قطعات استعاری که به نظر می‌ رسد از حریم شخصی‌ با چشم اندازهای طبیعی یا معماری پیام رسانی می کنند، استفاده شده است.
موضوع عکاسی شادی قدیریان و سوله داد کوردوبا: استفاده از منابع نور، فضای خیالی و شبکه های تمثیلی در دنیای زنان.
این نمایشگاه که با تلاش شهرداری مادرید و انجمن فرهنگی‌ مدیترانه غربی با همراهی آژانس اسپانیایی همکاری های بین المللی توسعه، وزارت فرهنگ، آموزش و پرورش و ورزش اسپانیا، بنیاد سه فرهنگ مدیترانه، اداره آموزش و پرورش و مرکز عکاسی ایالت آندالوسیا، مرکز فرهنگی‌ پرسپولیس مادرید، خانه آسیا، دانشکده ادبیات دانشگاه کومپوتنسه مادرید و دانشگاه علامه طباطبایی در مرکز کنده دوکه برگزار شده است تا 26 اردیبهشت ادامه دارد.
اروپام *4*491**1516

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال